Reklam
Reklam

Kesintisiz su için çalışmalar devam ediyor

Kocaeli’nin kesintisiz ve musluktan içmesuyu ihtiyacını karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Gebze, Dilovası ve Körfez'de muhtelif kapasitede toplam 11 adet yeni içme suyu deposu inşa edecek.

Kesintisiz su için çalışmalar devam ediyor
28 Şubat 2021 - 15:47
Küresel ısınma ile birlikte suyun önemi ve korunması da  büyük önem kazanıyor. Sanayi kenti Kocaeli’nin artan işgücü ile birlikte nüfusu 2 milyona dayandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, nüfus artışını göz önünde bulundurarak ihtiyaç olan bölgelerin içme suyu ihtiyacını karşılamak için yeni içme suyu depolarının yapılması talimatını verdi. Bu doğrultuda İSU Genel Müdürlüğü, Gebze, Dilovası ve Körfez İlçelerinin muhtelif kırsal bölgelerinde yeni ve daha büyük kapasiteli depoların yapılması için projeler hazırladı.
 
TOPLAM 7 BİN 50 METREKÜP SU DEPOLANACAK
İhalesi tamamlanan “Gebze, Dilovası ve Körfez İlçeleri Muhtelif İçme suyu Depo İnşaatı” projesi kapsamında 3 ilçede yeni depolar inşa edilecek. Proje kapsamında, Gebze Balçık’ta 5 bin metreküp, Cumaköy’de 500 metreküp, Denizli’de 500 metreküp ve Elbizli’de 100 metreküp, Dilovası Tepecik’te 500 metreküp, Körfez ilçesinde Kalburcu Merkezde 100 metreküp, Kalburcu Bektaş’ta 100 metreküp, Alihocalar’da 100 metreküp, Kırcaali, Kozluca ve Naipköy’de 50’şer metreküp olmak üzere toplam 11 adet yeni depo inşa edilecek. Üç ilçede 11 adet yeni depo ile toplam  7 bin 50 metreküp su depolanması sağlanarak bölgenin uzun süre ihtiyacı karşılanmış olunacak.
 
BAĞLANTI HATLARI YAPILACAK
Önümüzdeki günlerde Gebze Balçık’ta 5 bin metreküp kapasiteli su deposunun inşa çalışmalarına başlanılacak. Yeni depoların bağlantı çalışmaları kapsamında üç ilçede toplam 6.2 km uzunluğunda içmesuyu bağlantı çalışması da yapılacak.
 
"HER ŞEY İNSANIMIZ İÇİN"

Kesintisiz hizmet için çalışmalar gerçekleştirdikleri ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, yeni yapılacak depoların Gebze, Dilovası ve Körfez'in kırsal bölgelerinin içme suyu ihtiyacını depolayacağını söyledi. Yaklaşık 17 milyon liraya mal olacak 11 adet deponun bölgede yaşayan vatandaşlar için hayırlı olmasını temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, "Her şeyi insanımız için programlıyoruz. İnsanlarımızın su gibi hayati konularında ihtiyacını karşılayacak yeni depolar ile birlikte her türlü hizmetlerimizi program çerçevesinde sürdürüyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum