Kılıç'tan Tayfunspor'a geçmiş olsun mesajı

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, Gebze Hidropaks Tayfunspor’un Arslanbey G.B. maçında uğradığı saldırıyı kınadı. Bordo-beyazlı kulübe ve çıkan arbedede kaburgası kırılan Sefa Tekdurmaz’a geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıç, “Spor güzel ahlakla spordur” dedi.

Kılıç'tan Tayfunspor'a geçmiş olsun mesajı
08 Ocak 2020 - 15:33

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı, Gebze Hidropaks Tayfunspor’un yanında. Bilindiği gibi bordo-beyazlı ekibin oyuncuları, Arslanbey G.B. ile oynanan maç sonunda bir grup Arslanbey taraftarı tarafından saldırıya uğramış ve çıkan arbedede kaleci Sefa Tekdurmaz’ın kaburgası kırılmıştı. Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, dün yaptığı yazılı basın açıklaması ile olayları kınarken, bordo-beyazlı kulübe ve çıkan arbedede kaburgası kırılan kaleci Sefa Tekdurmaz’a da geçmiş olsun dileklerini iletti.

SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ
Kılıç açıklamasında, “Sporun dostluk centilmenlik ve kardeşlik olduğunu unutan kendini bilmez birkaç kişinin bir oyuncuya saldırmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz. Spora şiddeti karıştıran kim ve hangi ilçenin taraftarı olursa olsun sahalardan uzaklaştırılmalıdır. Sporun birleştirici, kaynaştırıcı, pekiştirici etkisinden faydalanılarak, milli ruh, kardeşlik ve birliğin oluşması, güçlendirilmesi için her türlü sportif faaliyet desteklenmelidir. Bu işlerin kanunlarla değil önce ahlak ve maneviyat ilkesiyle işleyen spor kulüplerinin artması gerekmektedir. Bu tür üzücü olayların tekrar yaşanmaması için tüm kulüplerimizi sağduyulu olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SERDAR BULUN
    2 ay önce
    Sayın Engin KILIÇ beye gösterdiği duyarlıktan ötürü teşekkür ederiz.