Reklam
Reklam

Kılıç ve ekibi, vatandaşın tapu sorununu dinledi

Yeniden Refah Partisi Gebze İçe Başkanı Engin Kılıç, Teşkilat Başkanı Mehmet Kocaman ile Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ali Osman Bilikci ve Gençlik Kolları Başkanı Halil Bilikçi ile birlikte Beylikbağı bölgesi mahallelerine çıkartma yaptı.

Kılıç ve ekibi, vatandaşın tapu sorununu dinledi
22 Şubat 2021 - 13:23

Yeniden Refah Gebze’den Beylikbağı turu. Mahalle muhtarları ve STK’ları ziyaret eden heyet, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Aslan ve Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Şükriye Kavran, Hürriyet Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Civil ve Yavuz Selim Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Yağmurkaya ile bir araya gelerek, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili fikir alış verişinde bulundu. Görüşmede konuşan Hürriyet Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Civil, “Biz dönüşüme karşı değiliz. Yeşil alanlar ve yollar parsellerin içinde satılıyor. Büyük parsellerde belediye hisseleri var. En büyük haksızlık Hürriyet ve Yavuz Selim mahallelerine yapılıyor. Çünkü imar izni vermeden tapu verdiler” dedi. 

“TAPU BİZDE, YETKİ ONLARDA”
Yavuz Selim Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Yağmurkaya ise, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vekilinin ifadelerinden mevcut planın halen yürürlükte olduğunu, bu bölgeye bu planın uygulanacağı açık bir dille ifade ettiklerini, yine Belediye vekili tarafından da mevcut dava konusu edilen planın uygulanması gerektiği iptali gibi bir taleplerinin olmadığını ifade etti. Gelinen süreçte tapuların verilmeye başlandığını ancak fiyatların çok yüksek tutulduğunu belirten Yağmurkaya, imar olmayan yerde vatandaştan tapu kayıt belgesi istenmesine kadar olumsuzluklar yaşandığını dile getirip, “Borçlarını ödeyemeyenler yüksek faizlerle boğuşuyor. Bu planlamayla mahallenin yüzde 60’nin yerleri değişecek, kısacası tapu sizde yetki bizde diyorlar” dedi.

“KENTSEL DEĞİL, RANTSAL DÖNÜŞÜM”
Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç ise Beylikbağı bölgesi sakinlerini haklı bulup, “Kentsel dönüşümlerin rantsal dönüşüme döndüğünü görüyoruz. Tapu veriyorsunuz ama istediğimiz an terk edeceksiniz diyorsunuz. Kültürel, sosyal açıdan birliktelik kazanmış, komşuluk hukukunun geliştiği bölgelerde yerinde planlama ve dönüştürme gidilmelidir. Biz Gebze’de bunu Beylikbağı, Ulus, Mimar Sinan, Cumhuriyet ve Adem Yavuz’da Refah Partisiyle yaptık, Yeniden Refah’la yeniden yaparız” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum