Kılıçbay'dan Erbaş'a büyük destek

Gebze müftüsü Selçuk Kılıçbay, “Eşcinsellik hastalıkları beraberinde getiriyor, nesli çürütüyor” sözleri nedeniyle eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yanında olduklarını söyledi. Kılıçbay, “Hocamızın her bir harfine aynen katıldığımı kamuoyuna ilan ediyorum” dedi.

Kılıçbay'dan Erbaş'a büyük destek
26 Nisan 2020 - 23:20 - Güncelleme: 27 Nisan 2020 - 00:01

Eşcinselliğe yönelik sözleri sebebiyle bir takım çevreler tarafından eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a bir destek de Gebze müftüsü Selçuk Kılıçbay’dan geldi. Bilindiği üzere Erbaş, Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde, "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor” demişti.

KILIÇBAY, "ALİ HOCAMIN
DEDİKLERİNE KATILIYORUM"

İşte bu sözleri nedeniyle eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a Gebze müftüsü Selçuk Kılıçbay, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla destek verdi. Kılıçbay açıklamasında, “Muhterem Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş Hocamızın 24.4.2020 tarihinde hutbe irad ederken kullanmış olduğu ifadeleri tekrar ediyor ve her bir harfine aynen katıldığımı kamuoyuna ilan ediyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adana kozan
    4 ay önce
    Ast üste destek vermez üst asta destek verir. Sayın başkan dan önce konuşup konuşup riski göze alsaydı bunun adı hakkı hakikati savunmakti şimdiki adı makama yaranmak . Gebze şeyhülislamı diyanet başkanına desteğini açıkladı... Sanki açıklamasa kamuoyu merakla niye gebze müftüsü niye destek vermedi diyecek