Reklam
Reklam

Kirazpınar'da oturan vatandaşlardan şok iddia

Gebze Kirazpınar Emlak Konut 2. Etap sakinlerinden şok iddia. 827 dairenin bulunduğu 2. etapta ikamet eden vatandaşlar, mevcut yönetimin kendilerinden geçmiş dönem borçlarını öne sürerek usulsüz bir şekilde 1.6 milyon TL toplamaya çalıştığını iddia etti.

15 Mart 2021 - 09:07
Kirazpnar’da 827 dairenin bulunduğu Emlak Konut 2. Etap, yolsuzluk iddialarıyla çalkalanıyor. Gebze Yenigün Gazetesi’ne ulaşan site sakinleri, mevcut yönetimin geçmiş borçları öne sürerek kendilerinden yüksek meblağda para talep ettiklerini dile getirdi. Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Emlak Konut 2. Etap sakinleri uzun süredir sitede bulunduklarını ve daha önceki yıllarda kendilerinden borçlar için bin 200 TL topladığını ve buna rağmen mevcut yönetimin geçmişe dair ödenmemiş borçlar olduğunu söyleyerek, ödeme istediğini ve bunun da usulsüz olduğunu savundu. Etap sakinleri bununla beraber sitede ortak kullanım alanları giderlerinin düzenli olarak ödendiğini ve etabın herhangi bir borcunun olmadığını belirtti. Bununla beraber Kirazpınar Emlak Konut 2. Etap sakinleri kendilerine sunulan borç tablosundaki bakım harcamalarına da yönetim tarafından bir açıklık getirilemediğini savundu. Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan bölge sakinleri şunları aktardı;

BORÇ BİZLERE ANLATILAMIYOR
Kirazpınar Emlak Konut 2. Etap’ta 1, 6 milyonluk liralık yoksuzluğu olduğunu iddia ediyoruz. Etap yönetimi genel kurulun yapılamadığı bir ortamda usulsüz bir şekilde ada ada ayrıldı. Bu ayrılmanın gerçek ve yasal yollardan yapıldığını düşünmüyoruz. 1.6 milyonluk liralık bir borç var deniliyor ve bu borcun ne olduğunu kat maliklerine anlatılamıyor. Daire başı belirli bir miktarlarda borç ödememiz isteniyor. Bu ödemek istemediğimizi defalarca yönetime sunmamıza rağmen, site yönetimi kat maliklerine bir cevap sunamadı.

ÖNCEKİ YILLARDA TOPLANDI
Emlak Konut 2. Etap olarak 1,6 milyonluk liralık bir borcumuz var. Yalnız bundan önceki senelerde, 5 yıllık yönetim içinde bu borç aidatlar ve diğer ödemeler dışında bir kez bin 200 TL olmak üzere toplanmıştı. Etapta 827 daire var ve bu da 1 milyon gibi bir rakama tekabül ediyor. Bu rakam toplandığı halde, 2021 yılı içerisinde 1.6 milyon borcumuz olduğu söyleniyor. Bu borcu bize ibra etmeye çalışıyorlar. Biz bunu ödemek istemiyoruz, kesinlikle böyle bir borcumuz yoktur.

BORCU HALEN KAPATAMADILAR
2019-2020 yılı arasında bize gösterilen tabloda toplum borcumuz 1,5 milyon TL gözüküyor. Ellerinde kat sakinlerinden alabilecekleri hiçbir fatura olmamasına, kat sakinlerin bütün borçları ödemesine rağmen hala 1,5 milyon lira borcumuz olduğu söyleniyor. Emlak konutlarının kendisine ait dükkan ve reklam gelirleri olmasına rağmen halen daha ortada borç olduğu söyleniyor. Burada zimmete para geçirme olduğu kanaatindeyiz, Gebze emniyeti ile savcıların konuya eğilerek sesimizi duymasını ve bu konunun üzerine düşmelerini istiyoruz.”


 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Musa Dilsiz
  1 ay önce
  Emlak konutları 2.etap site yönetiminde 2 sene danışman personeli olarak çalışıyordum. Yeni yönetim kurulu görevi devraldığı zaman maaşlarimizda düzensizlikler ve mesai lerimizde usulsüzlükler yapilmaya başladı kapıcı (blok görevlisi) akrabam diye mesai yapıp fazla para alabilmek için her türlü düzensizlik haksizlik yapildi. Beni hiç bir sorunum olmadığı halde 2 sene boyunca calışma iş üzerine hiç bir tutanağim olmadığı halde 24.maddeye dayanarak pandemi döneminde işime son verdiler birde üzerine hukuki yola başvurdum beni defalarca arayıp tehdidler edip beni davamdan döndürmeye çalıştılar ama hukuk mücadelem devam ediyor.
 • Yasemin
  1 ay önce
  Emlak konutları site yönetimi danışman,blok görevlisi ve teknik personel olmak üzere covid döneminde işci çıkarma yasağı olmasına ramen hiç sebepsiz çalışanlarını işten çıkarmış bulunmakta ve cezasıda olsa hepinizi işten kovuyorum diyerek biz çalışanları da haksızlığa uğratmıştır.
 • Gamze
  1 ay önce
  Dedikleriniz tamamen doğru ve yaşanmış bir olaydır , biran önce çözüme kavuşması ve işten çıkarılan çalışanların haklarının verilmesi lazım .