KO-MEK'le hayalleri gerçekleşti

KO-MEK, istihdama katkı sunmaya; kursiyerlerini kendi işlerinin patronu yapmaya devam ediyor.

KO-MEK'le hayalleri gerçekleşti
15 Temmuz 2019 - 10:08

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, hükümetin istihdam hamlesine, kaliteli eğitiminin ışığında aralıksız destek vermeye devam ediyor. KO-MEK’ten eğitim alan vatandaşlar kendi iş yerini açmanın ayrıcalığını yaşarken, yine birçok kursiyer “vasıflı eleman” özelliğini kazanarak iş buluyor. KO-MEK Patronlar Kervanı’na geçtiğimiz günlerde yine bir kursiyer katıldı. KO-MEK’te iki yıl boyunca Cilt Bakımı ve Kuaförlük branşında eğitim alan Hülya Özcan, “hayalini” gerçekleştirerek, kendi iş yerini açtı. Özellikle evde oturan hanımlara seslenen Özcan, “KO-MEK, bir bayanın kendini geliştirmesi adına çok önemli bir kapı. İnsan, isterse her şeyi başarabiliyor. Buna en güzel örneklerden biri benim” dedi.

KISA SÜREDE HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Hülya Özcan, KO-MEK ile tanışmasının reklam panoları vasıtasıyla olduğunu söyledi. Cilt Bakımı ve Kuaförlük alanında kendini geliştirmek isteyen Hülya Özcan, KO-MEK’te bu branşta kurslar olduğunu öğrendikten sonra hemen kaydını yaptırdı. İki yıl boyunca aralıksız olarak KO-MEK Cilt Bakımı ve Kuaförlük branşına devam eden Özcan, bununla da yetinmeyerek yine KO-MEK’in İşkur ve KOSGEB ile yürüttüğü Girişimcilik Kurslarına katıldı ve sertifika almaya hak kazandı. Bu sertifikanın anlamının kendisine iş yeri açmak adına önemli bir fırsat olduğunu bilen Hülya Özcan, kısa süre önce de hayalini gerçekleştirdi.

KO-MEK ÇOK İYİ BİR KAPI
Hülya Özcan, başarı hikâyesinin ardında KO-MEK’in olduğunu sözlerine ekledi. Bu arada özellikle evde oturan hanımlara seslenen Özcan, “Kadınlar evde oturmasınlar, kendilerini geliştirsinler. KO-MEK, bir bayanın kendini geliştirmesi adına çok önemli bir kapı. Bence herkes gitmeli ve bir şeyler öğrenmeli, çaba sarf etmeli. İnsan eğer isterse her şeyi başarabiliyor. Buna en güzel örneklerden biri de benim” dedi.

HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ
Hülya Özcan, geçtiğimiz ay, Çenedağ Mah. Çeşme Sok. N 2-2 Derince adresinde kendi adını taşıyan Güzellik Salonu’nun açılışını gerçekleştirdi. Özcan’ı bu mutlu gününde KO-MEK Ailesi yalnız bırakmadı. Usta öğreticileri ve kurs arkadaşları açılışa katılarak Hülya Özcan’ın mutluluğuna ortak oldu ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları