Reklam
Reklam

Kocaeli'ndeki aşı depoları incelendi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimine bağlı Vinsan Yerleşkesinde bulunan “İl Soğuk Hava Aşı Deposu” COVİD-19 aşılama çalışmaları öncesinde il sağlık yöneticilerince yerinde değerlendirildi.

Kocaeli'ndeki aşı depoları incelendi
07 Ocak 2021 - 12:43
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, Başkan Yardımcısı Dr. İrfan Kaynar ve Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Ebru Çalışkan tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerde, soğuk hava aşı deposunun ısı, sıcaklık, teçhizat, havalandırma, kapasite,  saklama koşulları vb. gibi kriterleri titizlikle incelenerek kayıt altına alındı.

AŞI TAKİP SİSTEMİYLE İZLENİYOR
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından her bir doz aşı ve antiserumun, sıcaklık, stok düzeyi gibi verileri, tüm depo, araç ve dolaplarda Aşı Takip Sistemi ile (7/24) izlenmekte. Bu sistem ile sıcaklık izleme, değerlendirme ve yönetimin yanı sıra her bir karekod ile doz, doz stok hareketinden eşlenmiş sıcaklığa kadar izlenmekte, acil durumlarda kullanıcılar uyarılmaktadır.

220 METREKÜPLÜK DEPOLAMA KAPASİTESİ
Kocaeli’nde 4 adet Soğuk Hava Aşı deposu ile 220 metreküplük lük aşı depolama kapasitesi sağlamakta, 3 Adet Aşı Nakil aracı ile de tüm sağlık kurumlarına aşı/serumlar güvenle taşınabilmektedir. Bakanlığımız tarafından tedarik edilen, korunan, dağıtılan ve denetlenen aşılar vatandaşlara ücretsiz uygulanmaktadır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum