Kocaeli siyaseti harekat için tek yürek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclisi Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla ortak bir basın açıklaması yaptı. Hazırlanan ortak metni tüm meclis üyeleri adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak okudu.

Kocaeli siyaseti harekat için tek yürek
14 Ekim 2019 - 19:35

Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisi, ülkemizin Suriye sınırında güvenli bölge oluşturmak için başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’na destek için ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. AK Parti Grubu adına Yaşar Çakmak, CHP grubu adına Engin Taşdemir, MHP grubu adına Özhan Kurt, İYİ Parti grubu adına Fevzi Canbaz, Saadet Partisi grubu adına ise Mustafa Aksoy’un katılımlarıyla ortak bir metin okundu ve kahraman ordumuza muaffakiyet dilendi. Metni tüm siyasi partiler adına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak okurken metinde şu ifadelere yer verdi;

"PKK YOK EDİLMESİ GEREKEN BİR CİNAYET ŞEBEKESİDİR"
Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR
Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

"BİRBİRLERİNİN İKİZ KARDEŞLERİDİR"
​​​​​​Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

"MECLİSİMİZ KAHRAMAN MEHMETÇİKLERİMİZİN YANINDADIR"
​​​​​​Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum