Reklam
Reklam

KOGACE, Uğur Mumcu'yu özlemle andı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 28’inci yıl dönümünde, İzmit’te adını taşıyan parkta düzenledikleri tören ile andı.

KOGACE, Uğur Mumcu'yu özlemle andı
24 Ocak 2021 - 12:41 - Güncelleme: 24 Ocak 2021 - 12:55

Ankara'da, 24 Ocak 1993'te otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybeden gazeteci- yazar Uğur Mumcu, ölümünün 28'inci yıl dönümünde İzmit'te isminin verildiği parkta anıldı. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti(KOGACE) tarafından düzenlenen törene koronavirüs tedbirleri ve hafta sonu uygulanan kısıtlamalar nedeniyle katılım asgari seviyede oldu.

BÜSTÜNE KARANFİL BIRAKILDI
KOGACE Başkanı Cemal Kaplan törende yaptığı konuşmada, "Uğur Mumcu bu ülkenin aydın kalemlerinden biriydi. Ölümünün 28'nci yılı vesilesiyle her yıl olduğu gibi yine Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya geldik. Pandemi koşullarından ötürü bu sene kısıtlı bir katılımla programımızı gerçekleştiriyoruz. Uğur Mumcu halkın vicdanı olan biri isimdi. Yaptığı çalışmalardan ötürü suikasta kurban gitti" dedi. Anma töreni, vatandaşların Uğur Mumcu büstüne karanfil bırakmasının ardından sona erdi.

GAFFAR OKAN DA ANILDI

KOGACE, Türkiye'nin yine bir 24 Ocak'ta kaybettiği diğer değeri Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı da unutmadı. Okkan ve 5 arkadaşı, Diyarbakır'da 24 Ocak 2001 tarihinde uğradıkları hain bir saldırı ile şehit düşmüşlerdi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum