Korkmaz, "Türkiye tüm oyunları bozacak güce sahip"

Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı haftalık olağan toplantısını dün akşam ilçe binasında gerçekleştirdi. Necati Korkmaz başkanlığında yapılan toplantının gündeminde, TSK’nın Fırat’ın doğusundaki terör hedeflerine yönelik sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı vardı.

Korkmaz, "Türkiye tüm oyunları bozacak güce sahip"
15 Ekim 2019 - 12:09 - Güncelleme: 15 Ekim 2019 - 12:18

Açıklamasında ‘Tek duamız kısa sürede hâkimiyetin sağlanması ve barışın tesisi’ ifadesi kullanan Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Türkiye’nin kendine kurulan tüm oyunları bozacak güce sahip olduğunu söyledi. Korkmaz şöyle konuştu,"Biz tabi ki Silahlı Kuvvetlerimizle kısa zamanda başarılar elde edip çatışmaların sonuçlanmasını arzu ederiz. Tabi çatışmaların ne zaman biteceği belli olmaz. Ona da bir tarih vermek mümkün değil. Tek duamız bu işin uzamandan kısa zamanda neticelenmesi, kısa zamanda orada hakimiyetin sağlanması ve barışın tesisi. İnşallah Silahlı Kuvvetlerimiz de bunu yapacak güce ve imkana sahiptir. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

NE AMERİKA NE RUSYA
ÇÖZÜME KATKI SAĞLAYAMAZ

Avrupa ülkelerinin aldığı kararlara da değinen Başkan Korkmaz, “O noktada maalesef içimiz rahat değil. Bugüne kadar biz bu bölgedeki tüm problemlerin bu bölgedeki ülkeler tarafından çözülmesi gerektiğini vurguladık. Ne Amerika’nın ne Rusya’nın burada çözüme katkı sağlayabilecekleri kanaatinde değiliz. Hele Amerika’nın kesinlikle. Çünkü Amerika ve İsrail aynı istikamette politika üreten ülkeler. İşte bunun da ne kadar önemli olduğunu Avrupa’nın gösterdiği, Avrupa ülkelerinin gösterdiği tavırla daha açık görüyoruz şimdi. Türkiye orta doğuda meydana gelen bu ve bunun gibi problemlerin çözümü için bölge de bulunan ülkelerle bir araya gelerek bu problemleri çözmelidir. Ne Avrupa’nın ne de diğer ülkelerin ortaya koyduğu tavır doğru değildir. Bu ikiyüzlü yaklaşımları kabul edilemez. Türkiye kendine kurulan tüm oyunları bozacak güce sahiptir. Tekraren Askerimize dua ediyoruz ve biran önce sağ salim vatanımıza dönmelerini diliyoruz" dedi.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum