Kuyucu ölmedi, o kütüphanede yaşıyor

Öğrencisinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Öğretmen Necmeddin Kuyucu’nun adını taşıyan kütüphane, görev yaptığı Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tören ile açıldı.

24 Kasım 2019 - 16:23 - Güncelleme: 25 Kasım 2019 - 09:38

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün kutlandığı günde açılışı gerçekleştirilen kütüphane, Kuyucu’nun aziz hatırasını taşıyacak. Kuyucu’nun makam odası ile yanındaki odanın birleştirilmesi sonucunda oluşturulan kütüphanede yaklaşık bir 19 bin kitap var. Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından Gebze eğitim camiasına kazandırılan kütüphane haftanın her günü açık olacak.

ŞAHSİ EŞYALARI DUYGULANDIRDI
Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu Kütüphanesi’nin açılış kurdelesini Necmeddin Kuyucu’nun babası Ahmet Kuyucu, büyük oğlu Metin Kuyucu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan birlikte kestiler. Kuyucu’nun meslektaşları ve öğrencilerinin de büyük ilgi gösterdiği kütüphane açılışında Kuyucu’nun görevde iken kullandığı şahsi eşyalar oluşturulan özel bir vitrinde yerini aldı.

Necmeddin Öğretmenin eşyalarının olduğu vitrinde, geçen yıl ki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Necmeddin Kuyucu’ya hediye edilen bu kupa bardak da yer alıyor.

KUYUCU AİLESİNDEN TEŞEKKÜR
Kuyucu’nun vitrindeki eşyalarını görenler duygularını gizleyemedi. Protokol mensupları yaptıkları konuşmalarla Necmeddin Kuyucu’yu anarken, Kuyucu ailesi de kütüphanenin açılmasında emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Şehit Öğretmen Necmeddin Kuyucu’nun babası Ahmet Kuyucu ve büyük oğlu Metin Kuyucu’ya tekraren başsağlığı diledi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum