Reklam
Reklam

Maskeler hakkında dikkat çeken açıklama

Koronavirüs pandemisi tüm dünyada etkisini sürdürürken aşı çalışmaları da son aşamaya geldi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul COVİD-19 salgını ve aşı çalışmalarıyla ilgili sorulara dikkat çeken cevaplar verdi. Prof. Bülent Ertuğrul, “Hangi aşı ilk olarak benim önüme gelirse onu olacağım. Çünkü risk altındayım ve o nedenle hemen bu aşıyı olarak en azından kendimi bağışık haline getireceğim” ifadelerini kullandı.

Maskeler hakkında dikkat çeken açıklama
28 Aralık 2020 - 16:26
Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi  sürerken aşı çalışmalarında da son aşamaya geldi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul COVİD-19 salgını ve aşı çalışmalarıyla ilgili Ömür Kurt’un sorularına dikkat çeken cevaplar verdi. “Hangi aşı daha güvenli?” tartışmaları hakkında konuşan Prof. Bülent Ertuğrul, “Hangi aşı ilk olarak benim önüme gelirse onu olacağım. Çünkü risk altındayım ve o nedenle hemen bu aşıyı olarak en azından kendimi bağışık haline getireceğim” ifadelerini kullandı.

"SINIRLI BİR HASTALIK HALİNE GETİREBİLİRİZ"
“2021’in de aşı çalışmalarıyla geçeceğini söyleyebiliriz” diyen Prof. Ertuğrul, “Bu aşı çalışmalarıyla COVİD-19’u sınırlı bir hastalık haline getirebiliriz ancak bu durum virüsten korunmak için maske ve sosyal mesafe kurallarını dışarda bırakacağımız anlamına gelmiyor” dedi. Milyonlarca kişinin yanıt beklediği “Maskeler ne zaman çıkacak?” sorusuna da değinen Prof. Bülent Ertuğrul, “Yaza doğru rahatlayacağımızı sanıyorum ama maskeleri çıkartmak içini yaz da erken olabilir.”
hurriyet.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum