Mermerciler için durdurma kararı çıktı

Gebze'nin en tartışmalı konuları arasında yer alan Mermerciler projesi için mahkemeden durdurma kararı çıktı.

Mermerciler için durdurma kararı çıktı
03 Ekim 2019 - 11:09

Geçmiş dönem Gebze Belediyesi meclisinin en tartışmalı konuları arasında yer alan ve akıbetinin ne olacağı merak edilen Mermerciler projesi için CHP Eski Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Neşe Celep'in açtığı davada, Kocaeli 1. İdare Mahkemesi projeyi durdurma kararı aldı. Bilindiği üzere CHP Gebze İlçe Başkanlığı 26 Eylül 2018 tarihinde bir basın toplantısı yaparak projeye karşı olduklarını ve konunun takipçisi olacaklarını belirtmişlerdi. CHP Gebze İlçe Başkanlığı mahkemenin durdurma kararı üzerine sosyal meyda hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti; "Bu gün sevinçli bir haberi sizinle paylaşmak istedik. Bundan yaklaşık 18 ay önce Gebze'de gündem olan ve bizim için Gebze ve Kocaeli'nin en büyük rant projelerinden biri olan mermerciler rant projesini mahkemeye taşımıştık.

"HAKLILIĞIMIZ ONAYLANMIŞTIR"
Dün itibariyle mahkeme bu proje ile ilgili durdurma kararı vererek haklılığımızı onaylamıştır. Bu kararla talan edilmek istenen 800 dönüm ranta uğrayacak olan orman arazisi kurtulmuştur. O dönemde bize karşı çıkan ve bu rant projesi için ne kadar mükemmel bir proje olduğunu anlatmak adına masaları yumruklayan hukukçusu, mimarları, mühendisi, siyasileri sizlere sesleniyoruz, bu kararla sizlerinde yarınlarını kurtardık.

"HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK DEMİŞTİK"
​​​​​​Bu karşı duruşta; başta CHP Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz ve yönetim kurulu tüm arkadaşlarımıza, önceki dönem meclis üyemiz Neşe Çetiner Celep hanımefendiye, o dönem ilçe başkan yardımcısı, bu dönem belediye meclis üyesi Cavit Kapoğlu'na, İlçe Başkan Yardımcısı Sevinç Duygu Öner'e, dışarda bize teknik desteğini esirgemiyen tüm uzmanlara, teşekkürü borç biliriz. Her şey çok güzel olacak demiştik."


YORUMLAR

  • 0 Yorum