"Mermerciler için durdurma yetmez, iptal istiyoruz"

CHP Gebze İlçe Başkanlığı, Mermerciler Fuar Alanı hakkında alınan durdurma kararı sonrasında bir basın toplantısı düzenledi. İlçe Başkanı Musa Yılmaz burada yaptığı açıklamada, “Mahkeme Mermerciler hakkında yürütmeyi durdurma kararı vermiştir fakat mücadelemiz devam ediyor. İkinci safha bu rant projesinin iptal edilmesidir” dedi.

"Mermerciler için durdurma yetmez, iptal istiyoruz"
07 Ekim 2019 - 11:58 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 12:11

Mermerciler Fuar Alanı hakkında CHP’nin önceki dönem Gebze Belediyesi meclis üyesi Neşe Celep’in açtığı dava sonrasında proje hakkında yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bunun üzerine CHP’li isimler gazetecilerle bir araya gelerek sorularını yanıtladılar. Cumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Binası’nda gerçekleşen toplantıya, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri Şahin Yılmazel, Erhan Bölük ile Cavit Kapoğlu, önceki dönem CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Neşe Celep, ilçe yönetimi ve çok sayıda gazeteci katılım gösterdi. Toplantıda konu üzerine medya mensuplarını bilgilendiren Yılmaz, şunları aktardı; “Bahsedilen kooperatif, mermerciler fuarı yapmak adına önce Tuzla Belediyesi’ne ardından da Dilovası Belediyesi’ne müracaat etmiştir. Bahsi geçen kooperatif son olarak Pelitli Mahallesi’nde 750 dönüm arazi toplamış ve 500 dönüm ormana ait araziyi de içine alacak şekilde üyelerine sunum ve lansman hazırlamıştır.

“OLDU BİTTİYE GETİRİLMEYE ÇALIŞILDI”
Planlamaya göre 750 dönümlük arazide fuar alanı, 500 dönümlük arazide mesire, eğitim, sağlık ve idari binalar olarak planlanmıştır. Büyükşehir’de onaylanan bu proje Gebze Belediyesi’nde de oy çokluğu ile kabul edilmiştir. O dönemin bağımsız meclis üyesi Fahrettin Bostan mahkemeye başvurmuş ve dosya yeniden düzenlenmek üzere ilgili taraflarca geri çekilmiştir. Akabinde toplu bir karar dosyasıyla konu oldu bittiye getirilerek karar onaylanmıştır.

“SİZLERİN DE YARININI KURTARDIK”
Bunu fark ettiğimiz anda CHP Gebze İlçe Başkanlığı olarak, o dönem meclis üyemiz olan Neşe Celep vasıtasıyla konuyu mahkemeye taşıdık ve yürütmeyi durdurma kararı çıktı. CHP Gebze olarak büyük bir rant projesine dur dedik. Mücadelemiz sürüyor, ikinci safha bu projenin iptal edilmesidir. Bu mücadele döneminde bize karşı olan ve projenin ne kadar mükemmel olduğunu anlatmaya çalışanlara sesleniyoruz. Bu projeyle sizlerin de yarınlarını kurtardık.

MUSA YIMAZ TEŞEKKÜR ETTİ
Bu değerli duruşta yanımızda olan CHP Gebze İlçe Yönetimi’ne, konuyu TBMM’ye taşıyan değerli milletvekilimiz Tahsin Tarhan’a, o dönem ilk iptal davasını açan Fahrettin Bostan’a, ikinci iptal davasının açılmasında yanımızda olan Neşe Celep’e, davayı hukuk ortamında en iyi şekilde temsil eden Av. Sevinç Duygu Öner’e, o dönemki yöneticimiz ve şimdiki meclis üyemiz Cavit Kapoğlu’na ve basınımıza teşekkür ederiz.” Yılmaz ayrıca gelen sorular üzerine geçmiş yönetimin ve meclis üyelerinin bu projeyi desteklemesini kamuoyu vicdanına bıraktığını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum