MHP'li Kural'dan önerge açıklaması

MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar’ın Gebze’nin il olması için verdiği önerge konusunda eleştirilerde bulundu. MHP'li Kural tasarıda birçok hata olduğunu ve bu önergenin Gebze’yi il yapmaktan öte Gebze’nin il olmasının önünü tıkayacağını dile getirdi.

MHP'li Kural'dan önerge açıklaması
29 Haziran 2020 - 17:33 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 17:37

CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar’ın, Gebze’nin il olması için TBMM’ye sunduğu önerge Gebze kamuoyu tarafından konuşulmaya devam ediyor. Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, hazırlanan önergeye ilişkin eleştirilerde bulundu. Kural, Gebze Yenigün Gazetesi’ne yaptığı açıklamalarda şunlara değindi; “Tasarıyı inceledim ve tasarı o kadar kopyala-yapıştır ki hem Gebze Devlet Hastanesi hem de Fatih Devlet Hastanesi diye iki hastaneden bahsedilmiş, Osmangazi Köprüsü yerine Körfez Köprüsü yazılmış. Buna benzer birçok hata da var. Eksik ve yanlış bilgilerle toplanarak verilmiş bir kanun teklifi. Kanun teklifinde kurumlar yazılırken yanlışlıklar yapılmış. Bu ciddiyetsizliğin bir sonucu.
 
“BEYLİKBAĞI NEREDE?”
Ayrıca bir konuya değinmek istiyorum Beylikbağı nerede? Vekiller birbirinden habersiz, belediye başkan adaylarından, teşkilatlarından habersiz. Yıllarca Beylikbağı üzerinden siyasi rant yapanlar Beylikbağı’nı önergeye ilçe olarak katmamışlar. TBMM’de ziyaretinize gelen Beylikbağı bölgesi muhtarlarının yüzüne nasıl bakacaksınız? O bölgedeki vatandaşların yüzüne nasıl bakacaksınız? Sayın Tarhan, Beylikbağı’nın ilçe yapılması için kanun teklifi verirken mi daha samimiydi yoksa burada Beylikbağı’nı ilçeler arasına yazmamışken mi daha samimi bilmek istiyorum.
 
“SADECE İKİ VEKİLLE OLACAK İŞ DEĞİL”
Gebze’nin il olması sadece iki vekille olacak iş değil. STK’lar, hemşeri dernekleri, odalar vb. herkesin tam anlamıyla taşın altına elini koyması gerek. Bu tasarıda yapılan matbu yanlışlıklar gerçekten yakışmıyor. Partimin seçim vaadi olan cumhuriyetin 100. yılında 100 il projesi var. Gebze’nin il olmasını isteyen ve bunu daha önce de dile getiren biriyim. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin 100 il dosyası arasına Gebze’yi yazdırmak, MHP Gebze, MHP Darıca, MHP Çayırova ve MHP Dilovası ilçe başkanları olarak bizlerin asli görevi ancak bu hazırlanan tasarı Gebze’yi il yapmaktan ziyade Gebze’nin il olmasının önünü tıkayan bir tasarıdır. Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum