Muallimköy Mahallesi sakinleri tapularını kavuştu

Gebze’de imar uygulaması tamamlanan bölgelerdeki tapu dağıtım törenleri devam ediyor. Muallimköy Mahallesi’nde şuyulandırma çalışması tamamlanan alandaki hak sahiplerine tapuları Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle takdim edildi.

Muallimköy Mahallesi sakinleri tapularını kavuştu
03 Aralık 2020 - 13:42 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 13:58

Gebze Muallimköy Mahallesi’nde şuyulandırma çalışması gerçekleştirilen alanda 302 hak sahibine tapuları takdim edildi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural ve protokol üyeleri katılım gösterdi. Programda bir açılış konuşması gerçekleştiren Büyükgöz şunları dile getirdi; “İşin özü aşkla çalışmaktır diyerek yola çıktık. Gebze’de imar sorununu 2021 yılının sonunda ortadan kaldıracağız. 25 milyon metrekarelik alanda şuyulandırma çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Kısa bir süre sonra da Balçık ve Pelitli bölgemizde bir tapu dağıtımı  gerçekleştireceğiz” dedi.“ŞEHRİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNEREK ÇALIŞMALIYIZ”
Büyükgöz’den sonra kürsüye çıkan Büyükakın ise, “Ben değerli belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Yaptığı çalışmanın ne kadar zor olduğunu ve ne kadar büyük çaba gösterdiğini biliyorum. Belediyeciliğin özü hizmet ettiği vatandaşların sorunlarını çözmektir. Vatandaşın derdiyle dertlenilsin diye oluşturulmuş yönetim organlarıdır belediyeler. Hal böyle olunca belediyeler tatil yapma, şov yapma yeri değil, onların sorunlarını çözme yeridir. Mesele şehrin gelecek yıllarını düşünerek yatırım yapmaktır. Belediye makamları aynı zamanda vebal makamlarıdır. Biz bu milletin bir lirasını harcarken, popülizmden uzak durarak, kılı 40 yararak düşünüp hareket etmeliyiz.“KOCAELİ, İNSANLARIN MUTLU OLACAĞI YER OLACAK”
Şehrin önceliği neyse onu yapmak konusunda bir irade göstermemiz lazım. Yerel yönetimlerin asıl gündemi buradaki vatandaşların sorunlarının karşılanması. Vatandaşlarımızın evlerine rahatlıkla gidebilmesi, imkanı olmayan vatandaşlarımıza sahip çıkılması bizim boynumuzun borcu. Bunu yapmazsak bunun vebalini ödeme şansımız yok. Bu anlayışla Kocaeli’nde önceliklerimizi sıraladık ve çalışmalarımız devam ediyor. Kocaeli’de insanların mutlu olduğu bir yer olacak. Bu bir ideal ve vizyondur. Ölçümüz mutluluktur. Belediyelerin asıl varlık sebebi insanların mutlu olmasıdır. Tapu sorunu olan vatandaş ne yaparsanız yapın mutlu olmaz. Dolayısıyla kentin tüm bileşenleriyle katılımcı belediyecilik anlayışıyla yönetim gösterirseniz vatandaşlar mutlu olur. Bugün burada tapularını alan vatandaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından salonda bulunan hak sahiplerine tapuları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum