Muhalefette 'Tık' yok!

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerle alakalı Ak Parti’de işler tıkırında. Lakin muhalefette adeta tık yok.

Muhalefette 'Tık' yok!
13 Şubat 2015 - 18:51

Memleketin en büyük sorunu olarak görülen “Güçlü bir muhalefet yok” algısı, Gebze’de kimseyi yanıltmıyor. Şubat ayı itibari ile hareketlenen siyasi kulislerde sadece iktidar konuşuluyor. Muhalefetin esamesi bile okunmazken CHP başkanlık kriziyle boğuşuyor, MHP’de ise yaprak kımıldamıyor. Durum böyle olunca sahada olan Ak Parti’de hareketlilik adeta tavan yapmış hal alıyor.

AK PARTİ’DE ADAY BOLLUĞU

İktidar olmanın avantajını yaşasa da Ak Parti’de yüzler her türlü oyuna rağmen gülüyor. 10 Şubat’ta en fazla memur aday adayını sahalarına dâhil eden iktidar partisi şimdiden seçimlere hazır. Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ve ekibi yarın seçim varmış gibi teyakkuzda. Partide aday adaylığı başvuruları 22’sinde son buluyor.

CHP’DE BAŞKAN BELLİ DEĞİL

Ana muhalefette ise işler bir hayli karışık. Halen ilçe başkanının kimin olduğu konusunda bir çelişki yaşanıyor. CHP parti meclisi tarafından kayyum olarak atanan 30 Mart yerel seçimlerindeki belediye başkan adayı Yakup Yılmaz mı ilçe başkanı Recep Dursun mu veya Cavit Kapoğlu mu kimse halen anlamış değil.

MHP HALEN İŞE UYANAMADI

MHP’nin de durumu ana muhalefetten farksız değil. Teşkilatta bir uyku havası hâkim. İl yönetimi her ne kadar başvuru tarihini açıklasa da ilçe teşkilatları seçim havasına girmiş görünmüyor. Yerel seçimlerde adeta hüsrana uğrayan MHP’de, liderleri Bahçeli’nin adeta Twitter’ı sallayan fotoğrafı Gebze’yi etkilememişe pek benziyor.

VATANDAŞ DURUMA ŞAŞKIN

Kapı kapı dolaşan iktidar partisini gören Gebzeliler, muhalefetin sessiz kalışını şaşkınlıkla karşılıyor. Gebze’deki eksik hizmetlerin de ifşa edilmesindeki rolünü yerine getiremeyen muhalefet partilerinin Gebze temsilcilerini her seçimde sınıfta bırakan vatandaş, durum karşısında aynı notu Haziran’da da verecek gibi gözüküyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum