Musa Yılmaz'dan sert açıklama

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, dün Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya ilişkin bir kınama mesajı yayımladı.

Musa Yılmaz'dan sert açıklama
22 Nisan 2019 - 09:36

Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramıştı. Gerçekleşen saldırıya ilişkin tepkiler çığ gibi büyürken, konu hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, olayın sorumluları olarak Recep Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu’yu gösterdi. İşte Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde; “Dün Sivas’ta insan yakan caniler bugün Ankara Çubuk’ta sayın genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na alçakça saldırdılar. Yıldıramayacaksınız, sindiremeyeceksiniz, hesap vermeden kaçamayacaksınız ama bu ülke artık sizi reddetti, hesap vereceksiniz. Bu saldırıların sorumlusu AKP Genel başkanı ve İçişleri Bakanıdır. AKP İktidarı bu ülkeye cumhuriyet tarihinin en karanlık, en acı günlerini yaşatmıştır ve anlaşılıyor ki yaşatmaya devam edecektir. İçişleri Bakanı bu ülkenin güvenliği ile uğraşacağına sahte senaryolarla muhalefeti terörist ilan etme derdine düşmüştür. Ülkeyi yokluk, yolsuzluk cennetine çeviren iktidar artık hesap veremeyecek noktadadır. Sayıştay raporları, dış borç, yolsuzluklar bu ülkenin kanını emen iktidar yandaşları, seçimleri kaybedince çılgına döndüler. Yönettikleri belediyeleri de yağmalayan bu zihniyet aynı zamanda Cumhuriyete karşı bir devrim harekatı içindeler.

GÖZLERİ DÖNMÜŞ VAZİYETTE
İktidara geldikleri günden itibaren İslam’ı kullanarak ülkeyi soydular. İnsanları İslam’dan soğuttular kendilerine için de yolsuzluk hukuksuzluk adaletsizlik yokluk ve sefaletin var olduğu bir din oluşturdular. Yine kendilerine çok büyük kazançlar sağlayarak eşyanın tabiatına aykırı bir şekil de zenginleştiler. Suçları çok büyük. Belediyelerden birer birer ortaya saçılıyor ve daha bunlar sadece birer küçük örnek. İBB’nin veri tabanının incelenmesi bu yağmacı takımını rahatsız etmiştir çünkü boğazlarına kadar yolsuzluğa batmış durumdalar. Hesap veremeyeceklerini kendileri de biliyorlar. Seçim kaybetmeyi hazmedemiyor ve sorulacak hesaptan o kadar korkuyorlar ki, bu ülke insanını birbirine dahi kırdıracak noktaya getirebilecek kadar gözleri dönmüş vaziyette.


ŞEHİDE, NAMAZA SAYGILARI YOK
Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan alçak provakasyon saldırısı bunun bir parçasıdır. Tıpkı Sivas’ta insanları diri, diri yakan caniler gibi Kılıçdaroğlu’na saldırdılar. Şehide saygıları yok, namaza saygıları yok ve orada yaşanan acıyı kendi ikballeri için linçe çeviren gözü dönmüş kiralık vatan hainlerinin tek amacı var Türkiye’yi kan gölüne çevirmek ve bunun en büyük sorumlusu Erdoğan ve onun bakanı Soylu’dur. Siyasal İslam’ın Türkiye temsilcileri panikteler çünkü Türkiye halkı onları reddediyor ve onların yapacağı şey belli. Anlaşılıyor ki, amaçları Türkiye’yi bir kaosa sürüklemekti. Çünkü Türk halkı bu gerici faşizmin egemenliğini kabul etmediğini bu seçimlerde gösterdi.

ASLA YALNIZ DEĞİLSİN
Kılıçdaroğlu’na yapılan alçakça linç girişimi ne Kılıçdaroğlu’nu ne de bu ülkeye kendini adayan yurtseverleri yıldırabilir, yolundan döndürebilir. Suçlusunuz ve hesap vermemek için faşizanca ve alçakça saldırılarınıza devam edeceksiniz biliyorum. Ekrem İmamoğlu bugün İstanbul’da milyonlarca insana dedi ki, “Yaşasın Mustafa Kemal, Yaşasın Cumhuriyet” İşte bizim şiarımız budur ve gerici faşist anlayışınız Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyeti yıkamayacak, yağmaladığınız ülke toprakları ve zenginlikleri sizden bir, bir geri alınacak ve tarih sizi karanlık sayfalarında hak ettiğiniz şekilde yazacak. Yine yandaş yalaka basın sanki secim kazanmak suçmuş gibi internet üzerin den manşet atıyorlar. “Mutlu musun Ekrem”. Evet Ekrem İmamoğlu da bizler de çok mutluyuz çünkü hiç bir şey yanınıza kar kalmayacak. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyorum, emperyalizmin ve işbirlikçilerinin karşısında her geçen gün yeniden doğuyormuşçasına güçlenen Cumhuriyet bu safraları atacak ve bu ülkeye ihanet edenlerden bunun hesabını soracaktır. Asla yalnız değilsin.”


YORUMLAR

  • 1 Yorum