Reklam
Reklam

MÜSİAD Gebze'de kongre tamam

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi 21. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Serkan Beyaz, yeninden başkanlığa seçildi.

MÜSİAD Gebze'de kongre tamam
03 Mart 2021 - 18:35 - Güncelleme: 04 Mart 2021 - 11:50
Türkiye’nin en aktif iş adamı STK’larından biri olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi’nin 21. Olağan Genel Kurulu bugün Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Tek liste halinde yapılan kongrede mevcut başkan Serkan Beyaz, delegelerin güven oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, bölge protokolü, MÜSİAD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. 
MÜSİAD Genel başkanı Abdurrahman Kağan
 
GEBZE’DE ULUSLARARASI ZİRVE
Konuşmasına tüm şehitlerimize ve pandemi döneminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Beyaz, ardından MÜSİAD Gebze olarak çalışmalarını ve projelerini anlattı.  2019-2020 yıllarında toplam 48 iş ve ticareti geliştirme toplantısı gerçekleştirdiklerini belirten Beyaz, önümüzdeki Nisan ayı içerisinde MÜSİAD Gebze ev sahipliğinde Genel Merkez Diplomatik ilişkiler komitesinin koordinasyonunda uluslararası bir zirve gerçekleştireceklerini söyledi.

MÜSİAD Gebze'nin kongresine bölge protokolü büyük ilgi gösterdi.
 
"YENİ İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ"
 Gebze’nin ekonomik, sosyal ve kültürel tanıtımına katkı sağlayacak programlar düzenleyeceklerini dile getiren Beyaz, bu bağlamda Karadeniz Ekonomik İş birliği teşkilatına üye ülkelerin Konsolos ve Ticari ateşelerini Gebze’de bir günlük programla misafir edeceklerini söyledi. Konuşmasında önemli bir projeye de değinen Beyaz, “MÜSİAD üyelerimizin ortaklığıyla kuracağımız kozmetik, ilaç ve gıda sektörüne yönelik plastik tüp ambalaj fabrikamızı bu dönem açılışını gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bu yatırımımız ile birlikte bir taraftan yeni istihdam sağlayacağız, diğer taraftan da bu ürünler ile ilgili ithalatın önünü kesmiş olacağız ve ihracat yapacağız “ dedi.

KAĞAN, GEBZE'NİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Kongrenin kapanış konuşmasını yapan MÜSİAD Genel başkanı Abdurrahman Kağan ise  Gebze’nin önemine değindi. Gebze bölgesinde orta ölçekli sanayi projelerini gerçekleştireceklerini belirten Kağan, Gebze’nin Kocaeli ihracatının yüzde seksenine tekabül ettiğini ve Gebze’nin aynı zamanda 78 ilin ekonomisine denk bir katma değer oluşturarak ülke ekonomisine değer kattığını dile getirdi.


MÜSİAD GEBZE YÖNETİM KURULU
Serkan Beyaz (Başkan)
Abdulkadir Anık
Özcan Dal
Ahmet Malkoç
Turgut Veyisoğlu
Hasan Soba
Hakan Höbek
Şamil Tahmaz
Ersoy Yılmaz
Mustafa Öğe
Ali Keskin
Abdullah Ergön
Cihat Beyaz
Ömer Faruk Uysal
Şeyda Yenigün
Macit Kardeş 
Sefa Karasu 
Çağdaş Kara
Hakan Çil
Caner Bulut
Çetin Solhan
Gültekin Şenel 
Cüneyt Bıyıklı
Serdar Kolo
Bayram Gündoğdu
Adem Kılıç
Tarkan Gül
Feyza Demiroğlu
Ahmet Çolak
Bayram Kaya

YORUMLAR

  • 0 Yorum