O artık üniversite hastanesi

Devlet Hastanesi iken Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak dizayn edilen Darıca Farabi kabuğuna sığmıyor. Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi şimdi de üniversite hastanesi oldu.

O artık üniversite hastanesi
30 Temmuz 2020 - 12:26 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 - 12:32

Koronavirüs ile mücadelede önemli bir görev üstlenen ve kahraman sağlık ordusuyla adeta tarih yazan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün 23 Temmuz tarihli yazısı ile İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlandı. Artık hastane İstanbul’a bağlı olarak hizmet verecek.
 
AÇIKLAMA ZEYBEK’TEN
AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, özellikle pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının adeta tarih yazdığını belirterek, “Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz de bu anlamda önemli görevler yaptı. Bu protokolle en kısa süreçte eğitim klinikleri planlanıp, akademik kadro oluşturularak bölgemizde daha özellikli hizmetler vermek üzere 2. adım da tamamlanmış bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi ve Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi dahil olmak üzere 3. basamak hastanelerine bir hastanemizi daha kazandırmış bulunmaktayız. İlimize hayırlı olsun. Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Sağlık İl Müdürü Op.Dr.Şenol Ergüney ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum