Reklam
Reklam

O işçiler, sorunlarını Arabacı'ya aktardı

Denizli mahallesinde üretim yapan ONAT Alüminyum fabrikasının işçileri, Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Arabacı’yı ziyaret ederek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

O işçiler, sorunlarını Arabacı'ya aktardı
13 Ocak 2021 - 12:13
Gelecek Gebze’ye her kesimden ziyaret var. Bu bağlamda ONAT Alüminyum fabrikasında çalışan bir grup işçi, Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Arabacı’yı ziyaret ederek yaşadıkları sorunları aktardı. Ziyarette 2016 yılından beri çalıştıklarını ifade eden ONAT Alüminyum işçileri, "Hepimiz 5 yıldır burada çalışıyoruz. Daha iyi hayat şartları için Türk Metal'a ait sendikaya girdik. Bu sebepten fabrika yönetimi bizi pandemiyi bahane göstererek cezalandırmaya başladı. Geçen sene Eylül ayından başlayarak sendikalı olan aynı kişileri kademeli olarak ücretsiz izine bırakıyorlar. Biz sendikayı seçen 18 kişiyiz ve hepimizi pandemiyi bahane ederek mağdur ediyorlar. Biz sürekli soruyoruz, pandemi sadece sendikalı işçiyi mi yakalıyor? Eylül ayından beri bu süreç devam ediyor. Bugün yine uzatıldı. Türlü bahanelerle işe başlamadan tekrar ücretsiz izine bırakıyorlar” İfadelerini kullandılar.

ARABACI, BASIN AÇIKLAMALARINA KATILACAK
Arabacı ise ONAT Alüminyum işçilerinin yanında olduğunu ifade ederek, “Birçok fabrika artık sınırlarını aşarak işçilerin haklarını sömürmeye başladı. İşten çıkarmanın yasak olduğu bir yerde işten çıkarmaların artması aynı şekilde ücretsiz izne çıkarmanın yasal zeminini hazırlayarak işçileri mağdur edip sömürmeye devam ediyorlar. Bunun önüne geçmek için çabalayıp mücadele etmeliyiz. Sizlerin her zaman yanında olacağımızı unutmayın, biz buradayız. Gerekirse sahaya çıkar çalışmalarınıza destek oluruz” dedi. Arabacı, 18 Ocak’ta ONAT Alüminyum işçilerinin yapacağı basın açıklamasına katılacağını sözlerine ekledi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum