O şebeke hattı yine patladı

Gebze'de su krizi yine baş gösterdi. Dün gece İnönü Mahallesi'nde 1200'lük ana şebeke hattının patlaması Gebze'yi susuz bıraktı. Bilindiği gibi o şebeke hattı ilk olarak 21 Ağustos'ta patlamış ve Gebze'de 24 saati aşkın su kesintisi yaşanmıştı.

O şebeke hattı yine patladı
14 Eylül 2019 - 06:43 - Güncelleme: 14 Eylül 2019 - 07:49

İnönü Mahallesi 1944 sokakta 1200’lük ana şebeke hattı dün gece patladı. Bilindiği gibi o sokakta ilk olarak 21 Ağustos'ta söz konusu şebeke suyu hattı patlamış ve yolda çökme meydana gelmişti. Dün gece yaşanan ikinci arıza, akabinde Gebze'yi susuz bıraktı. İSU gece saatlerinde yaptığı açıklamada, 'söz konusu hattın yenilenmesi ve deplase edilmesi için proje çalışmaları tamamlanmış ve yatırım kararı alınmıştır. Proje, ihale aşamasında olup en kısa süre içerisinde yeni hattın imalatına başlanacaktır' bilgisini paylaştı. Arızanın tamir süresini 12 saat olarak öngören İSU, ardından bölgeye kademeli olarak su verilmeye başlanacağını duyurdu.

GEBZE'NİN TAMAMINDA SU YOK
Su kesintisinden etkilenecek bölgeler: Adem Yavuz, Cumhuriyet, Mimar Sinan,Yavuz Selim, Ulus, ve Hürriyet Mahallesi üstü Kotları, Mevlana ve İstasyon Mahallelerinin bir kısmı, Hacı Halil, Yenikent, Gaziler, Mustafapaşa, Köşklüçeşme, Osman Yılmaz, İnönü, Güzeller, Kirazpınar, Arapçeşme, Sultan Orhan, Tatlıkuyu, Barış, Muallimköy ve Tavşanlı Mahalleleri. Çayırova İlçesi: İnönü ve Emek Mahallelerinin tamamı 


YORUMLAR

  • 0 Yorum