Onlar çalıyor, Gebze polisi yakalıyor

Gebze’de çeşitli tarihlerde meydana gelen hırsızlık vakaları polisin titiz çalışmaları doğrultusunda çözülmeye devam ediyor.

Onlar çalıyor, Gebze polisi yakalıyor
20 Şubat 2020 - 17:49 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 17:54

Gebze’de hırsızlığa geçit yok. Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ilçenin farklı mahallerinde gerçekleşen hırsızlık olaylarını titiz ve kararlı çalışmaları neticesinde bir bir aydınlatıyor. Bu kapsamda dün sabah saatlerinde Gaziler Mahallesi 1774/1 sokakta bulunan bir ikametin kömürlüğünden çeşitli markalarda 54 koli gazlı içecek çaldığı ileri sürülen şahıslar, polisin yaptığı çalışma sonunda yakalandı. Hırsızlık şüphelilerinden 2003 doğumlu İ.G ile 2005 doğumlu olan A.Ö. isimli suça sürüklenmiş çocuk, cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi.
 
PALET HIRSIZLARI KAÇAMADI
Polis bu kez de palet hırsızlığı şüphelilerini enseledi. 18 Şubat Salı günü saat 23.30 sıralarında Tatlıkuyu mahallesinde bulunan bir mobilya dükkanın önünden paletlerin çalındığını fark eden iş yeri sahibi, olayı 155’e bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis, paletleri çaldığı tespit edilen ve 3 ayrı açıktan hırsızlık kaydı bulunan S. Ç. isimi şahsı suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan S.Ç. sevk edildiği adli makamlarca serbest bırakılırken, çalınan paletler ise sahiplerine teslim edildi.
 
AKÜ ÇALDILAR, YAKALANDILAR
Asayiş Büro Amirliği ekipleri son olarak akü hırsızlığı olayını aydınlattı. Buna göre 12 Şubat’ta Barış ve Tatlıkuyu mahallesinde park halinde bulunan iki araçtan akü çalınması üzerine çalışma başlatan ekipler, kamera ve saha çalışmaları neticesinde olayın ilçe dışından temin edilen araçla yapıldığını tespit etti. Olayı gerçekleştiren Ö.L ile H.A isimli şahıslar dün sabah yapılan operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların evden hırsızlık, açıktan hırsızlık, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve  taksirle yaralama suçlarından kaydı olduğu bildirildi.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum