Orhan, "Biz bir mücadele meşalesi devraldık"

CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti. Geçtiğimiz Çarşamba günü mazbatasını alan CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, görevi Musa Yılmaz’dan devraldı.

Orhan, "Biz bir mücadele meşalesi devraldık"
25 Ocak 2020 - 15:29

19 Ocak’ta gerçekleşen tarihi kongre sonrasında delegelerin ilçe başkanı olarak seçtiği Gökhan Orhan, doğum gününden bir gün sonra ilçe başkanlığı koltuğunu Yılmaz’dan devraldı. CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen devir teslim törenine CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, önceki dönem CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, CHP Gebze Gençlik Kolları Başkanı Savaş Gayretli, CHP Gebze Belediyesi Başkan Adayı Recep Dursun, partinin önde gelen isimleri, 19 Ocak’ta göreve seçilen yeni ilçe yönetimi, eski ilçe yönetimi ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Yılmaz yaptığı konuşmada şunlara değindi, “CHP’de görevler asla bitmez, görevler yer değiştirir. Bugün itibariyle yeni ilçe başkanımıza görevi teslim edeceğiz ve ilçe başkanımızın bize sunduğu görevleri yerine getirmeye çalışacağız. CHP’nin dertleriyle dertlendim. Duyarlı davranmaya çalıştım ve görevimi de layıkıyla yerine getirdik. 2 yıl boyunca tek amacımız CHP’nin iktidarını gerçekleştirebilmekti. Bizlere destek veren tüm partililerime saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
 
"PARTİ TERBİYESİNE UYGUN SEÇİM OLDU"
​​​​​​5 adaylı bir süreçte parti terbiyesine uygun bir seçim yaptık. Üyelerimiz üzerinde hiçbir baskı oluşturmadan sandığa gitmelerini sağladık. Bizim duruşumuz, sizlere ve sizden sonraki yönetimlere örnek olur. Partimizi büyütmek, CHP’yi iktidar yapmaktan başka bir düşünceye sahip olmadık. Biz iktidarın baskısına boyun eğmeyenler, Cumhuriyet’in yılmaz bekçileriyiz. Bizim kavgamız iktidarın kendisiyledir. Biz görevimizi sonlandırarak sizlere devrediyoruz. CHP bedel ödeyenlerin partisidir. Bu seçimlerin kaybedeni olmamış, partimiz kazanmıştır. Partimizin hedefi doğrultusunda çalıştık. Değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi iki sevdamız oldu birisi Cumhuriyet diğeri ise CHP’dir. Seçimi kazanan ilçe başkanımıza başarılar diliyorum. Onların başarısı hepimizin başarısı olacaktır. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.” Konuşmasının akabinde Yılmaz Mührü Orhan’a teslim ederken, CHP Gebze’nin çiçeği burnunda ilçe başkanı Gökhan Orhan şunları aktardı;
 


"KAZANAN CHP OLDU"
“Bu yola çıkarken, yükümüzün ağır olduğunu bilerek yola çıktık. Ne kadar büyük sorumluluk aldığımızı bilerek çıktık. İnanmışlık ve adanmışlık olduktan sonra hiçbir güç mücadelenin karşısında duramadığını kıymetli büyüklerimizden öğrendik. Karşımızdaki zorluklar ne olursa olsun hep beraber kazanacağız. Kongre Osman Hamdi Bey’de sandığın içinde kaldı. 416 delegemizin oyunu almış bir ilçe başkanı olarak görüyorum kendimi. Biz insanlara tercihleriyle saygı duymalıyız. Bu bizim geleneğimizde var. Gebze’ye aday olduk ve kongreden kazanan taraf olarak çıktık ama kazanan CHP’dir. Gebze gibi büyük bir yükü kaldıracak cesaretimiz var ama bu saatten sonra bir kazanımı ve mücadeleyi işaret ediyoruz. Bütün partililerimizi bu mücadeleye davet ediyoruz. Herkesin bu mücadeleye destek olması gerek. Herkesin görev talebi olmadan, bir ilçe başkanı gibi çalışması gerektiğini düşünüyorum.
 


"BAKİ OLAN YIKILMAZ KALE CHP'DİR"
İsimler ve makamlar gelip geçicidir baki olan Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hediye ettiği yılmaz yıkılmaz kale CHP’dir. Biz bir mücadele meşalesi devralıyoruz. Mücadelemizi yılmadan yorulmadan devam ettireceğiz. Bu doğrultuda emek veren tüm herkese çok teşekkür ediyorum. Bu mücadele meşalesini bize devreden ilçe başkanımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlçe başkanımız genç bir kardeşine bu görevi devretmenin mutluluğunu yaşıyordur. Sosyal demokrasiye ve sosyal demokratlığa gönül vermiş herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Arkamızda yıkılmaz ve yılmaz kale CHP var. Bugünden itibaren sokağa çıkacağız. Yolumuz uzun ama kavgamız büyük." Konuşmaların ardından eski ve yeni ilçe yöneticileri bir araya gelerek birlik beraberlik fotoğrafı verdiler.Konuşmaların ardından eski ve yeni ilçe yöneticileri bir araya gelerek birlik beraberlik fotoğrafı verdiler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum