Reklam
Reklam

Orhan ve Uluköylü, kutlamaları terk etti

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde karşılaştıkları görüntülerin ‘Milli Birlik’ ruhunu yansıtmadığını savunarak alanı terk etti.

Orhan ve Uluköylü, kutlamaları terk etti
15 Temmuz 2021 - 23:07
Gebze protokolü bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlamak için Eski Çarşı’da kortej yürüyüşünün ardından, 15 Temmuz Milli irade Kent Meydanı’na geçti. Kent meydanındaki etkinliğe katılan CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’e programa dair eleştirilerini ileterek, etkinlik alanını terk etti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP’li Orhan, konu hakkında şunları dile getirdi;

“15 TEMMUZ’UN RUHUNA YAKIŞMIYOR”
“Programda kortej yürüyüşünün AK Parti ilçe binası önünde başlamasına anlam veremedik ve buna tepki gösterdik. Yürüyüş, kaymakamlığın organize ettiği bir etkinlik ancak AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı önünde başlıyor. Yine geçen sene eleştirdiğimiz bir diğer konu olan stant yine kuruldu. Meydanda AK Parti Gebze’nin standı yer alıyor. Bu tarz görüntüler 15 Temmuz’un ruhuna yakışmıyor.”“KORTEJDE AK PARTİ PANKARTI AÇILDI”
Alanı terk etmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Uluköylü ise, “Ben yürüyüşe katılmak için geliyorum ancak yürüyüşün AK Parti önünden başladığını görüyoruz. Yürüyüş alanına geliyoruz ancak partililerim bana bu AK Parti’nin yürüyüşü mü diye soruyor. Yine kortejde AK Parti pankartı açılıyor. Kaymakamlığın organizasyonu olan bir etkinlik kaymakamlık önünden başlayabilirdi.

“HERHANGİ BİR KURUMUN LOGO KULLANMASI YASAKTI”
Ayıca, kaymakamlıktan gelen davetiyede etkinlikte kullanılacak görseller ve kurumsal temsil unsurlarının İletişim Başkanlığı’nca oluşturulan siteden temin edileceğini ve bunun dışında hiçbir kamu kurum ve kuruluşunca herhangi bir logo, grafik ve sembol kullanılmayacağı belirtildi buna rağmen kortejde AK Parti pankartının yer alması ve alanda AK Parti’nin stant kurmasına tepki gösterdik.“BEN STANTIMI KAPATTIM, AK PARTİ STANT AÇTI”
Bununla beraber ben dünden beri kent meydanında bulunan standımı saat 18.00 gibi kapatılmasının talimatını veriyorum yakışık almaz kent meydanında 15 Temmuz etkinlikleri başlayacak diye ancak AK Partililer törene yakın burada stant kuruyor. Nerede kaldı Yenikapı Ruhu, nerede kaldı 15 Temmuz ruhu? Bunlar savunduğu tüm değerleri kaybediyorlar” dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sertaç İstanbul
    2 hafta önce
    15 Temmuz Darbesinin müsebbibi olup , verdiği tavizlerle , kandırıldık dediği halde , meydanlarda göğsünü gere gere gezmek bir yana başını aşağı eğmesi gereken siyasi hareketin birlik ve beraberlike inat ; siyasi rant elde etme hırsı Yenikapı ruhunu ta o gün Yenikapıda bırakmıştır … Vesayete karşı olan İktidar artık yeni vesayetin sahibi olmuş , yargı , emniyet , askeriye hatta üniversiteler bile aynı hatalar yapılarak , sil baştan siyasallaşmıştır … Herşeyden uzak olan siyasi irade ; bu güvensiz ortamın insanların anayasal teminatlarını tehdit ettiğini bile yangına benzin taşımaya devam etmekte , kaçınılmaz sonun yaklaştığını anladıkça daha sorumsuz daha çocuk hareketlerle hatta tekrar yaptığı açılım sürecine tekrar fitil yakacak kadar ; aklını oy hesabı ile bozduğu aşikardır … O denli ki Bahçeli’nin tabanını ikna edemeyeceği bu tavizle , suskunluğu kabullenmiştik sayan taban partisini liderini prostesto edecek hale gelmiştir Yenikapı ruhu hedef kitleniz için madem bir tiyatroydu , o halde kripto siyasi ayaklarınızla durmayın devam edin bakalım ülke nereye gidiyor 15 Temmuzdan hiçbir halt anlamadıkları gün gibi ortada Koltuk , siyasi ve ekonomik rant , seçim kazanıp kaybetmek vs… hepsi boş Öldüğünüzde arkanızdan samimi bir el semaya sizin için rahmet dilemiyorsa , siz bu dünyayı da gerçek olan Ahiret hayatını da nefsinizin sınavında kaybetmiş sayılırsınız Bu denli öteki beriki kindarcılığı yüzünden zehirlemeye de zehirlenmeye de değmez … 15 Temmuz hiçbir partinin siyasi şov , propaganda zemini yapacağı yer değildir ; hele ki Adalet ve Kalkınma partisinin hiç değildir