Reklam
Reklam

Orman yangınıyla ilgili soruşturma sürüyor

Körfez'de 20 dönüm orman alanının zarar gördüğü yangınla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Orman yangınıyla ilgili soruşturma sürüyor
29 Temmuz 2021 - 19:06
Yavuz Sultan Selim Mahallesi mevkiinde öğle saatlerinde ormanlık alanda yangın çıktı. Alevleri gören vatandaşlar, durumu itfaiyeye bildirdi. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan alevlere itfaiye ve orman ekipleri ve iş makineleriyle müdahale edildi. Polis ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı. Yaklaşık 1 saatlik çalışmayla yangın kontrol altına alındı. Bölgede itfaiye ekipleri soğutma çalışması yaptı. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Emniyet'ten yapılan açıklamada şöyle denildi; "İlimiz Körfez ilçesinde meydana gelen yangın ile ilgili yapılan araştırmalarda;

"ATEŞ ÇALILIK ALANA SIÇRADI"
Bahse konu bölgede bulunan 5 Nolu Özel Halk Otobüsü Kooperatifi işletmesinin çalışanı H.İ. isimli şahsın çevre temizliği yapmak için eski tahta parçalarını bir araya toplayarak yaktığı, bu esnada ateşin çalılık alana sıçrayarak kontrolünden çıkması sonucu yaklaşık 20 dönümlük çalılık alan yanmış, daha sonra yangın soğutma çalışmalarına başlanmıştır. Şüpheli H.İ. isimli şahıs hakkında Taksirle Yangına Sebebiyet Verme-6831 Sayılı Orman Kanununa Muhalefet suçlarından gerekli işlemler yapılacaktır."

"HUKUK ÖNÜNDE HESAP VERECEK"
Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, "Körfez İlçemizde meydana gelen orman yangınına sebebiyet veren bir kişi Emniyet Müdürlüğümüzün çalışması neticesinde gözaltına alınmıştır. Sebebi her ne olursa olsun ormanların yanmasına sebep olanlar hukuk önünde hesap verecektir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum