Oyuncaklarını Suriyeli kardeşleriyle paylaştılar

Kocaeli genelindeki 17 Bilgievinin minikleri, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerini sevindirmek için en sevdikleri oyuncaklarını gönderdi.

Oyuncaklarını Suriyeli kardeşleriyle paylaştılar
12 Aralık 2019 - 10:38

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak, ilk ve ortaokul öğrencilerine hizmet veren Bilgievleri, derslerin yanında sosyal farkındalık oluşturan projelere de imza atıyor. Bilgievinin minikleri, savaş mağduru Suriyeli çocuklar için en güzel oyuncaklarını hediye paketi haline getirdi ve Suriye’ye gönderdi.

17 BİLGİEVİNDE YAPILDI
Değerler eğitimi müfredatı gereği her ay bir sosyal farkındalık projesi yapan Bilgievleri, kasım ayında en sevdikleri oyuncaklarını topladı. Oyuncak toplama kampanyası Kocaeli’de bulunan 17 Bilgievinde yapıldı. Öğrenciler evlerindeki en güzel oyuncakları Suriyeli kardeşleri ile paylaşmak için bir araya getirdi.

MİNİKLER PAKETLERİ SÜSLEDİ
Bir ay boyunca toplanan oyuncaklar Bilgievlerinde hediye paketi haline getirildi. Oyuncak paketleri minikler tarafından süslendi. Suriyeli çocuklara mesaj göndermek isteyen öğrenciler ise paketlerin içine mektuplar ekledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum