Reklam
Reklam

Pehlevan, COVİD-19 aşısında son durumu paylaştı

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, il geneli COVİD- 19 aşılama çalışmalarındaki son durumu paylaştı.

Pehlevan, COVİD-19 aşısında son durumu paylaştı
19 Ocak 2021 - 12:37
Aşılama konusunun çok önemli olduğunu vurgulayan Pehlevan, konu hakkında şu sözleri kaydetti; "Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren yürüttüğümüz mücadelede elde ettiğimiz başarıyı daha da artırmak adına en önemli adım olan aşılama programının 1. aşamasında çok kısa sürede 17 binden fazla sağlık çalışanımıza aşının ilk dozunu uyguladık. Bakanlığımızın program takvimine göre sağlık çalışanlarımıza yönelik aşılamalar çarşamba gününe kadar devam edecek.

"İKİNCİ ADIMINA DA HIZLI BİR ŞEKİLDE GEÇTİK"
Öte yandan programın 1. aşamasının 2. adımına da hızlı bir şekilde geçtik. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile gerekli koordinasyonu sağlayarak ilimizdeki huzurevleri ve engelli bakım merkezlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasını kurduğumuz donanımlı ekiplerle bugünden itibaren başlattık.

"TÜM TEDBİRLER ALINARAK EVLERİNDE YAPILACAK"
90 yaş üzeri vatandaşlarımız ve onlarla birlikte aynı hanede yaşayan varsa 80 yaş üzeri vatandaşlarımız için de eş zamanlı olarak başlatılan program kapsamındaki aşılamalar ise gerekli tüm tedbirler alınarak ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımızın evlerinde yapılacak. Aşı koronavirüsle mücadelede en önemli silahımız, Bakanlığımızın aşı takvimine göre çalışmalarımız planlı olarak devam edecek. Bunun yanında tedbirleri de elden bırakmamak gerekiyor. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına riayet etmeye devam edeceğiz. Sağlıklı günler diliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum