Saadet Gebze, Atatürk'ü andı

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Korkmaz, “Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelemiz coğrafyamızda emelleri olan emperyalizmin planlarını topyekun bozmuştur" dedi.

Saadet Gebze, Atatürk'ü andı
08 Kasım 2019 - 11:40

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk milletinin Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesine vurgu yapan Korkmaz, "İstiklalimizin emperyalizmin kıskacına düştüğü bir dönemde, 'Ya istiklal ya ölüm!' diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelemiz coğrafyamızda emelleri olan emperyalizmin planlarını topyekün bozmuştur” dedi.

ESARETE BOYUN EĞMEDİK
Mustafa Kemal Atatürk'ün milletin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduğunu ve milli mücadele hareketi ile milletin esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya gösterdiğinin altını çizen Korkmaz şunları kaydetti: "İnanıyoruz ki bugün dünyaya hakim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. Bundan bir asır evvel şartların bütün olumsuzluğuna rağmen milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Aziz milletimiz bugün de insanlık için bunu başarabilecek azim ve kararlılığa sahiptir” dedi. 

MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
Korkmaz açıklamasını “Vefatının 81. sene-i devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum” diyerek tamamladı.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum