Sapakpınar köy yoluna neşter

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sapakpınar köy yolunu asfaltlanarak bölge halkının kullanımına sundu.

Sapakpınar köy yoluna neşter
20 Eylül 2019 - 10:51 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 10:59

Ulaşımda birçok dev projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerinin yanı sıra köylerde de yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Doğal nedenlerden dolayı eskiyen ve bozulan Sapakpınar Köyünün, Karaabdülbaki Köyüne bağlanan yolunda yol yenilemesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapıldı. Çalışmalarda yaklaşık bin 500 ton asfalt kullanıldı

BİN 100 METREYE ASFALT SERİLDİ
Büyükşehir Belediyesi köy yollarının sorunsuz ve daha modern bir şekilde olması için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, bu doğrultuda İzmit ilçesinde yer alan Sapakpınar köy yolunda zamanla eskiyen köy yoluna el attı. Bin 100 metrelik yolun daha konforlu hale getirilmesi için asfalt serimi gerçekleştirildi.  

BİN 478 TON ASFALT KULLANILDI
Çalışmalar doğrultusunda bölge halkının sıklıkla kullandığı bin 100 metrelik yola, bin 155 metreküp beton döküldü. 7 metre genişliğinde inşa edilen yolda, bin 478 ton asfalt serimi yapıldı. Ayrıca yolun kenarlarına V kanal inşa edildi.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ
Köy yolunun asfaltlanması Sapakpınar ve Karaabdülbaki Köyü sakinlerinin memnuniyetini kazandı. Bölge halkı Büyükşehir Belediyesi’nin köylerde hayata geçirdiği çalışmalardan dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum