Saygı ve özlemle anıyoruz

Yarın, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümü. Cumhuriyetimizin kurucusu, aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Gebze’de de anılacak.

Saygı ve özlemle anıyoruz
09 Kasım 2019 - 00:32

10 Kasım 1938 tarihinde saat 09.05’i gösterdiğinde yaşamını kaybeden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 81. ölüm yıldönümünde yarın törenlerle anılacak. Atatürk’ün 81’inci ölüm yıldönümünde gerçekleşecek anma etkinliklerinin Gebze’deki ilk adresi Milli İrade Kent Meydanı olacak. Kent Meydanı’ndaki Belediye hizmet binası önünde gerçekleşecek olan anma programının başlama saati 08.50 olarak belirlendi. Törende ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okunacak.

EN SEVDİĞİ TÜRKÜLER SÖYLENECEK
Buradaki törenin ardından Gebze Kültür Merkezi’ndeki Anma Programı’na geçilecek. Saat 10.00’daki Anma programı ise saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasından sonra ‘Atatürk 138 yaşında’ isimi tiyatro oyunu ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin sunumuyla devam edecek olan program, Atatürk haftası münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere verilecek ödül töreniyle sona erecek.

ATATÜRK’Ü ÖNDERLİĞİNDE
BAĞIMSIZLIĞIMIZI KAZANDIK

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, günün anlam ve önemine ilişkin bir mesaj yayımladı. Güler açıklamasında şu ifadeleri kullandı; ”Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde, saygı sevgi ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış,  Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz O’nun önderliğinde, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmıştır.

MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
Devraldığımız bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 81’inci yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum