Şayir, Dilovası'nın altın sporcularını ağırladı

Dilovası Belediyespor’un lisanslı sporcuları olan Ayşegül Gülenç ve Furkan Yıldız’dan tarihi başarı. İpek yolu 4. Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonası’na katılan Milli sporcularımızdan Ayşegül Gülenç kendi kilosunda Balkan şampiyonu olurken, Furkan Yıldız da Balkan üçüncülüğünü elde etti.

Şayir, Dilovası'nın altın sporcularını ağırladı
03 Aralık 2019 - 13:23 - Güncelleme: 03 Aralık 2019 - 13:29

İpek yolu 4. Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonası 26 Kasım-1 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara Anadolu Termal Otel’de gerçekleşti. 18 ülkeden Bin 100 sporcunun katıldığı Balkan Şampiyonası’nda Dilovalı iki sporcu göğsümüzü kabarttı. 48 kiloda yarışan Ayşegül Gülenç Altın Madalya kazanarak Balkan Şampiyonu olurken, 90 kiloda mücadele veren Furkan Yıldız ise bronz madalya ile Balkan üçüncülüğünü elde etti.

BAŞKAN ŞAYİR’İ ZİYARET ETTİLER
Balkan Şampiyonası’ndan gururla dönen Dilovası Belediyespor’un Wushu Kung-Fu Antrenörü Hasan Yıldız ve sporcuları Ayşegül Gülenç ve Furkan Yıldız, ayaklarının tozuyla Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’i ziyaret ettiler. Başarılı sporcuları makamında ağırlayan Başkan Şayir, “Hocamız Hasan Yıldız ve genç kardeşlerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Dilovası’nın böyle güzel haberlere ihtiyacı var. İlçemizde imkânlar verildikçe çok güzel başarılara imza atacak gençlerimiz var. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Sizler onlara örnek oldunuz. Aldığını başarılar ile onlara örnek olmasını diliyorum. Biz her zaman gençlerimizin yanındayız, onlara güveniyoruz. Yeter ki gençlerimiz kendilerine güvensin, başarabiliriz desinler” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum