Şayir, ulaşım sorununa el attı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilçenin ulaşım sorunun çözüme kavuşması için mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Şayir, ulaşım sorununa el attı
25 Şubat 2020 - 11:56

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in gündemi yoğun. Şayir bu kez ilçede yaşanan ulaşım sorununa çözüm bulmak adına mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Tavşancıl Sahil Restaurant’ta yapılan toplantıya Şayir’in yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Dairesi Şube Müdürü Övünç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Edip Bingöl, Muhiyettin Gültekin, Fazıl Polat ve Sinan Yaşar, Meclis üyesi Celal Çelik, mahalle muhtarları ve Dilovası toplu taşıma kooperatif yetkilileri katıldı. Toplantıda ilçedeki ulaşım sıkıntıları noktasında toplu taşıma araçlarının güzergâhları, araç sayıları gibi sorun, öneri ve talepler masaya yatırıldı. Başkan Şayir ayrıca muhtarların sıkıntılarını ve tekliflerini de tek tek dinledi.

SORUNLAR YILMAZ’A AKTARILDI
Yapılan toplantı ile ilgili açıklama yapan Başkan Şayir, “Zaman zaman muhtarlarımızdan veya vatandaşlarımızdan ulaşım konusundaki aksaklıklar bizlere aktarılıyor. Halkımızın yaşadığı bu sorunların çözümü için Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz Toplu Taşıma Dairesi ile sorunların ortadan kaldırılması noktasında yaptığımız görüşmeler sonunda kalıcı çözümler üretmek adına bu toplantıyı organize ettik. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz Toplu Taşıma Dairesi Şube Müdürümüz Övünç Yılmaz’da yaptığımız toplantıya katılarak gerekli adımların ivedilikle gerçekleşmesi noktasında notlarını aldı. İnşallah ilerleyen süreçte de halkımızın yaşadığı bu sorunlar tek tek çözüme ulaşacaktır” dedi.

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR
Toplantıya katılan mahalle muhtarları, mahallerinde yaşanan ulaşım konusundaki aksaklıkların çözümü noktasında bu toplantıyı düzenleyip çaba gösteren Başkan Hamza Şayir’e teşekkür ettiler. Toplantı sonunda, muhtarlardan gelen sorun, öneri ve taleplerin 24 Mart tarihine kadar çözüme kavuşturulması ve söz konusu tarihte aynı toplantının tekrarının yapılması noktasında görüş birliğine varıldı.
 
 

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum