Semt polikliniği Farabi'ye bağlandı

Çayırova Semt Polikliniği, 1 Eylül tarihinden itibaren Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet vermeye başladı.

Semt polikliniği Farabi'ye bağlandı
11 Eylül 2019 - 11:41

Çayırova'da yaşayanların en büyük sorunları arasında yer alan sağlık tesisi problemi konusunda vatandaşları rahatlatacak bir çözüm geldi. Bundan önce Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Çayırova Semt Polikliniği, Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlandı. Ayrıca Gebze Belediyesi tarafından inşa edilerek bedelsiz olarak Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edilen Beylikbağı Sağlık Kompleksi de Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından devreye alındı. Sağlık Kompleksinde sadece mesai saatlerinde hizmet veriliyor. Komplekste; aile sağlığı merkezi, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi ve Gebze Fatih Devlet hastanesine bağlı semt polikliniği ve TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) bulunuyor.

ÖNEMLİ BOŞLUK DOLDURACAK
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlanmasıyla Çayırova Semt Polikliniği'nde hizmet çıtasının yükseleceği düşünülüyor. Farabi yönetimi poliklinik içinde gerekli incelemeleri yaparak eksiklikleri tamamlıyor. Bununla birlikte gerekli iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Semt polikliniğinde halihazırda mesai saatlerinde çocuk, kadın doğum, KBB, göz, iç hastalıkları, aile hekimi uzmanları hizmet verirken, mesai saatleri dışında ise acil hekimleri tarafından birinci basamak poliklinik hizmeti veriliyor. Diğer taraftan Çayırova Devlet Hastanesi'nin proje, arazi tahsis ve imar işlem çalışmaları devam ediyor. 200 yataklı olarak projesi yapılan hastanede en az 80 özel oda, 36 yataklı yoğun bakım servisi bulunacak. Yakın zamanda inşaat ihalesine çıkılması beklenen Çayırova Devlet Hastanesi bölgede ikinci basamak sağlık hizmetlerinde önemli bir boşluğu dolduracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum