Reklam
Reklam

SEPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezi Gebze'ye yakışmıyor!

Sedaş’ın elektrik dağıtım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Sepaş müşteri hizmetleri merkezinin Gebze’de oldukça dar ve neredeyse derme çatma bir ofiste hizmet vermesi tepki çekiyor.

SEPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezi Gebze'ye yakışmıyor!
18 Şubat 2021 - 16:55 - Güncelleme: 18 Şubat 2021 - 17:20

Sepaş, Gebze bölgesinde binlerce abonesi olmasına rağmen Gebze’ye hak ettiği değeri ve önemi vermiyor. Bunun en somut örneği olarak ise Sepaş’ın Gebze’de bulunan müşteri hizmetleri merkezinin sıradan dükkan gibi bir yerde faaliyet göstermesi. Gerek işletmeler gerekse yaşam merkezleri yapımında ilk kapısını çalınan kurumların başında gelen Sepaş, enerji müsaadesi, proje onayı, gerilim düşüklüğü, kaçak tutanağı ve kaçak takip cezalı ödeme işlemlerini ve bunlara ait taksitlendirme, elektrik şebekesine ait talepler, aydınlatma ve direk talepleri, sayaç okuma, kesme - açma, sayaç arızası konularında abonelerden gelen başvuru gibi işlemlerin onayını veriyor. Ancak Sepaş'ın sanayinin başkenti Gebze'de buna uygun ofisi bulunmuyor. Güzeller Mahallesi, Gençlik Caddesi No: 61 adresinde sıkışık bir ortamda müşterilerine hizmet üretmeye çalışan Sepaş'ın ofis ortamı yoğunluğa cevap vermiyor. Metrekare ve donanım olarak küçük ve yetersiz bir ofis oluşturan Sepaş'a Gebzeliler ‘Bize bunu mu layık görüyor?’ diye soruyor. 

KAZANIYOR AMA YATIRMIYOR
Nüfusu 800 bine dayanan Gebze bölgesinde Sepaş’a ait iki müşteri hizmetlerinin bulunması da tepki çeken diğer bir konu. Darıca’da Sepaş’ın müşteri hizmetleri merkezi bulunurken, Çayırova ve Dilovası’nda oturan vatandaşlar ise kendi ilçelerinde bu hizmetten yararlanamıyor. Bu durumda Çayırova ve Dilovası sakinleri Sepaş ile ilgili işlemler için ya Gebze ya da Darıca’ya gitmek zorunda kalıyor. Gebzeliler, Sepaş’tan ferah ve rahat bir ortam oluşturmasını istiyor ve bekliyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum