Sevgi varsa engel yoktur

Çayırova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğine katılım yoğun oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da programın özel konuğu olarak salondaki yerini aldı.

Sevgi varsa engel yoktur
03 Aralık 2019 - 17:12

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Çayırova Belediyesi’nin Çayırova Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği program birçok vatandaşı bir araya getirdi. Gerçekleşen etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da katılım gösterdi. Programda ayrıca Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Kocaeli Büyükşehir Belediye BaşkanVekili Yaşar Çakmak, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, STK temsilcileri ile çok sayıda engelli birey ve aileleri etkinlikte hazır bulundular. Çiftçi ve Erdoğan salonda bulunan engelli bireyleri ve ailelerin yaşadığı sıkıntıları ve taleplerini yakından dinledi. Programda bir konuşma gerçekleştiren Çayırova Belediye Başkanı Çiftçi şunları aktardı; “Engelli kardeşlerimizin meselelerini hatırlamak sadece bir günün sınırlarına hapsedilmeyecek kadar önemlidir. Ancak bu günde oluşacak hassasiyet, engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştıracak adımların atılmasını sağlayacak. Biz dünyadaki tüm varlıkları Allah’ın bir lütfu olarak gören bir milletin mensubuyuz.

“YANLARINDA OLMAYA
 DEVAM EDECEĞİZ”

Engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğunu bilerek buna göre harekete etmeliyiz. Vazgeçmeden, yılmadan ve yorulmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Çayırova’da 6 bine yakın engelli kardeşimiz yaşamaktadır. Belediyemiz bünyesinde bulunan Engelli Koordinasyon Merkezi vatandaşlarımızın her daim hizmetindedir. Hayat dışarda akıp giderken engelli kardeşlerimizi evlerine hapsedemeyiz. Çayırova Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizi yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler biliyoruz ki sevgi varsa engel yoktur.”

“KALPLERDE ENGEL OLMASIN”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak ise , “Kocaeli’mizin 12 ilçesinde bugün törenler yapılıyor. Nüfusun yaklaşık yüzde 10’u engelli durumda. Cenab-ı Allah bizlerin yüzlerine bakmaz, kalplerine bakar. Yeter ki kalplerde engel olmasın. Kocaeli’nde herkesin mutluluğu için çaba gösteriyoruz. Engel tanımayan, binlerce vatandaşımız var onlarla gurur duyuyoruz ve onlar herkese örnek oluyor. Hepimize bu konuda çok vazife düşüyor. Kimseyi ayırt etmeden, şehrimizin ve ülkemizin her nesnesine sahip çıkmak arzusuyla hareket etmeyi rabbim bizlere nasip etsin” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, “BÜYÜK MUTLULUK YAŞIYORUM"
Bilal Erdoğan etkinlikte yaptığı konuşmada şunları ifade etti, “Engelli kardeşlerimizin bulunduğu bir yerde bulunmak büyük mutluluk. Hepinize Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Türkiye’de engelli vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımızın sayesinde sahip olduğu haklar fevkalade ancak mükemmel değil bu konuda da gerekli adımları atacağız. 3 Aralık, engelli kardeşlerimizin hayata katılacak imkanlara ihtiyaç olduğunu hatırlamaya vesile oluyor. Engelli bireyleri hakir görmek, asıl engelliliğin kendisidir. İnsanları sevmekten aciz olanlar var, kalpleri mühürlenmiş olanlar var, asıl onlara acımak lazım. Bu engelliler günü bizlere ibret vesilesi olsun.

Çiftçi ve Erdoğan salonda bulunan engelli bireyleri ve ailelerin yaşadığı sıkıntıları ve taleplerini yakından dinledi. 

“İMKANLARIN GÜÇLENDİĞİNE
ŞAHİT OLUYORUZ”

Bakanımız Zehra Hanım az önce açıkladı. Aralık ayının kamuda istihdamı için kura çekilecek, hayırlı ve uğurlu olsun. Dünya Engelliler Günümüz, onları yük olarak değil bir nimet olarak gören aileleri için hayırlar getirsin. Her geçen sene Cumhurbaşkanımız önderliğinde, engelli vatandaşlarımızın imkanlarının güçlendiğine şahit oluyoruz” dedi. Etkinlikte Erdoğan, Fuzuev 1453 tekerlekli sandalye basketbol takımının yaptığı gösteri maçının hava atışını gerçekleştirdi. Program çeşitli etkinlikler sonrasında sona erdi.

Çayırova Belediye Başkanı Başkan Bünyamin Çiftçi, program sonunda Bilal Erdoğan’a günün anlam ve önemine binaen plaket takdim etti.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum