Sır, rakamlar ile konuştu!

3. Lig’de tutunamayan Gebzespor’da sular uzun bir süre durulmayacak gibi. Gebzespor’un eski başkanı, mevcut yönetici Abbas Sır, ‘Bir futbolcunun sezon başından bu yana tek bir lira almadık’ şeklindeki paylaşamına istinaden bir açıklama yaptı. Facebook hesabından canlı yayın yapan Sır, sezon başından bu yana herkesin aldığı parayı tek tek açıkladı.

Sır, rakamlar ile konuştu!
06 Mayıs 2019 - 15:48 - Güncelleme: 06 Mayıs 2019 - 15:53

Gebzespor küme düştü, para krizi dinmedi! Erbaa maçından sonra Gebzesporlu bir oyuncunun, facebook’ta bulunan ‘TFF 2.Lig’ sayfasına gönderdiği mesajda  ‘Sezon başından bu yana tek bir lira almadık’ şeklinde açıklama yapması gözleri yönetim kuruluna çevirmişti. Eski başkan, mevcut  yönetici Abbas Sır, dün facebook’ta yaptığı canlı yayında bu oyuncunun iddialarına yanıt verdi. Sezon başından bu yana futbolculara ödenen rakamları tek tek açıklayan Sır, başarısızlığın mimarı olarak kendisini gösterdi.

EN ÇOK PARAYI FERHAT ALMIŞ
Sır’ın açıkladığı tabloda en çok para alan oyuncu 130 bin lirayla Ferhat Çoban olurken, Ferhat’ı 107 bin lirayla kaptan Oğuz Başaran izledi. En az para alan oyuncular ise 10’ar bin lira ile Denizhan Deniz ve Serhat Yeşilördek oldu. Ayrıca kulübün, Ferhat’ın bonservis ücreti için Erzincan’a 50 bin lira ödediği de Sır tarafından bizzat açıklandı.

KİMSENİN HAKKINI YEMEDİM
Yaptığı paylaşımda içini döken Sır, “Kimsenin hakkını yemedim, yemeyeceğim de. Bana 1 adım gelene ben her zaman 3 adım gittim. Erbaa’da küme düşme maçı oynadık. Bir tane reaksiyonumuz yok. Erbaalı oyuncular bizim oyunculardan daha çok gol atmamızı istedi. Bir gol atıp ligde kalacaktık ama olmadı. Yapacak da bir şey yok” dedi.

BENİ FUTBOLDAN SOĞUTTULAR
Sır, isim vermeden bazı futbolculara sitem ederken, 4 oyuncuya da isim vererek özel olarak teşekkür etti. Sır,”Abdulsamet, İslam, Oğuz ve Sırat’a hakkımı helal ediyorum. Aldıkları paralar analarının ak sütü gibi helal olsun. Onun dışındaki oyuncularımızın tamamına olması bile hakkımı helal ediyorum. Ama bazıları benim hayattaki en büyük sevdam olan futbol ve spordan soğuttular. Allah onları da hayattan soğutsun” diye konuştu.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan bayrak
  8 ay önce
  İnsanları keriz yerine koyup ya*** konuşuyorsun , 3 futbolcuya yaptığın ödemelerin makbuzu dışında ne belgesi gösterdin ? Futbolcuları ya***larınla taraftarın önüne atıp yem yaptın , yazıklar olsun sana! Takım erbaa deplasmanından erbaa başkanının tuttuğu otobüsle döndü hiç utanmadın mı ya***cı şerefsiz
 • gebzelicenk
  9 ay önce
  sen ilk önce altyapidan cikaripta kovdugun genclerden helalik alda bakalim helal edeceklermi sende o gencleri sogutun futboldan