Reklam
Reklam

Soyluçiçek'ten teşekkür açıklaması

Çayırova Devlet Hastanesi ile ilgili “İhalesi yapılsın, Bünyamin Çiftçi’ye o zaman teşekkür edeceğim” açıklamasında bulunan CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, konuyla ilgili suskunluğunu bozdu. Soyluçiçek, isim vermeden Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye teşekkür etti.

Soyluçiçek'ten teşekkür açıklaması
03 Mart 2021 - 12:04
Çayırova’ya kazandırılacak olan devlet hastanesinden ötürü Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’ye teşekkür edeceğini ‘ihalesi yapıldıktan sonra teşekkür edeceğim’ ifadesiyle açıklayan ancak hastanenin ihalesinin 26 Şubat’ta yapılmasına karşın ‘teşekkür’ açıklamasını yapmayan CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek sonunda suskunluğunu bozdu. Soyluçiçek gazetecilere yaptığı açıklamada, isim vermeden Çiftçi’ye teşekkür etti. Açıklamasında Bünyamin Çiftçi’nin ismine yer vermeyen Soyluçiçek, şöyle konuştu;  “Yaklaşık bir yıldır hastane gündemiyle ilgili sayın belediye başkanına gerek basın yoluyla gerek sosyal medyadan, gerekse televizyon programlarından hastaneyle ilgili tenkitlerde bulunduk. Hatta bu işi yapamayacağı noktasında da söylemlerde bulundum.  

"DOĞRU BİLGİLERLE MUHALEFET ETTİK"
Ama şu bir gerçek ki devlette devamlılık esastır kuralından dolayı son 18 yıldır Çayırova Belediyesini AKP’li başkanlar yönetiyor. 140 bine dayanan ilçemize hastane yapılması noktasında bakanlar, milletvekilleri ve sayın başkanlar düzeyinde halka defalarca değişik ortamlarda proje üzerinde hastane resimleri ile sürekli reklam yapıldı. Ama hastane diye bir şey hiçbir şekilde başlamadı. Proje hazır, yer hazır, ihale yapılacak, şu tarihte bitecek gibi söylemlerle hastane konusu geçiştirildi. Devlet bir sonraki yılın yatırımlarını açıklar. Bu dayanarak biz sayın başkana Sağlık bakanlığı yatırımlarında hastanenin proje ihalelerinde olmadığı bilgisine dayanarak muhalefet ettik. 


“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
Bu baskıları yaptık ki sayın başkan temaslarını kurdu. Görüşmeler için defalarca Ankara’ya heyetler gönderdi, hatta kendisi de gitti. Bu işin sonucunda başarıya ulaşıldı. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çayırova halkı için bu hizmetin yapılması noktasında bu baskılar yapmasaydık bu işin daha ne kadar süreceği de belirsiz olacaktı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Çayırova halkına ihtiyacı noktasında gerekli her şeyin yapılmasını sağlamak için bu süreci yaşattığımızı kamuoyuna sunuyoruz. Ayrıca mecliste de meclis grubumuz aracılığıyla bütün emeği geçenlere teşekkür ettik.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum