Reklam
Reklam

SP Lideri Karamollaoğlu, Gebze'de konuştu

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla yapıldı. Burada açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, “Gebze’nin çalışmalarını Türkiye’deki diğer illere örnek gösteriyorum” dedi.

SP Lideri Karamollaoğlu, Gebze'de konuştu
24 Ekim 2021 - 17:12 - Güncelleme: 24 Ekim 2021 - 17:15
Saadet Gebze’de kongre heyecanı Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla yaşandı. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne Karamollaoğlu’nun yanı sıra, Saadet Partisi genel merkez yöneticileri, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Zafer Mutlu, Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel ve SP’li ilçe başkanları, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Memleket Partisi Gebze İlçe Başkanı İsmali Aşak, Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Alican Karakaya, DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Kemal Memiş, Gebzespor Başkanı Recep Avcı, STK temsilcileri, muhtarlar, SP Gebze’nin ilçe delegeleri ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Kongrede divan başkanlığını Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya yaptı. Kongrede bir konuşma yapan Karamollaoğlu, “Kocaeli benim için çok özel bir il. Gittiğim diğer illerde Kocaeli’ni ve Gebze’nin çalışmalarını örnek gösteriyorum. Çalışmalarda mahallelere, sokaklara kadar indiğinizi söylüyorum. Kocaeli’ni önümüzdeki seçimlerde Türkiye’nin en önde giden illerinden biri olarak görmek isterim. Allah yardımcımız olsun.“ADALET OLMADAN HUZUR OLMAZ”
Bizim kongrelerimiz bir yenilenme dönemdir. Yeni arkadaşlarımız kongrelerde görev alıyor ve bundan sonrası için büyük bir şevkle çalışmalarını sürdürüyorlar. Bizim en önemli görevimiz barış ve huzuru tesistir. Müslümanlar bütün dünyaya barış getirmiştir. Ermeni katliamı yapıldı diyorlar, hadi oradan sahtekarlar. Ermenilere yüzyıllarca yaşama hakkını Osmanlı verdi. Böyle saçmalığa kimse inanmaz. Avrupa ve Amerika’nın bir numaralı uğraşı İslamofobi. İnancımızın kıymetini bilmeliyiz. Adalet olmadan huzur olmaz. Yönetimde ülkenin sorunlarını çözmek isterseniz işi ehline vermelisiniz. Eğer siz işi ehline vermezseniz siz de hapı yutarsınız, ülke de hapı yutar. Şuan yaşadığımız sıkıntılar da bundan kaynaklanıyor.“FARKLI FİKİRLERİMİZ DE OLSA KARDEŞİZ”
Halkın derdiyle dertlenmek bizim en önemli meselemiz olmalı. Benden değilsen 10 para etmezsin deniliyor. Farklı fikirlerimiz olmasına rağmen biz birbirimizin kardeşiyiz bunu unutmamalıyız. İşsizlik zirve yapmış durumunda. İkinci büyük sıkıntı ise çalışanlar da geçinemiyor. Aldığı asgari ücret ancak insanların karnını doyuruyor. Allah nasip eder de iktidara gelirsek asgari ücreti, yoksulluk sınırına çıkarmak en büyük ahdimiz. Yani bugünkünün üç katı. Yapar mıyız, biz Erbakan Hoca’nın talebeleriyiz. En kısa zamanda biz Asgari ücreti bugünkünün iki misline çıkarırız.

“ÜRETİME DÖNÜK YATIRIMLARA DESTEK VERECEĞİZ”
Biz dünyada barış olsun isteriz ama dünyadaki barış bizim şahsiyetli bir çalışma yapmamızla mümkündür. Bizim ekonomide olmazsa olmazımız; israfın, yolsuzluğun, rüşvetin kökünün kazınması ve tüm kaynakların üretime döndürülmesidir. Üretime dönük yatırımlara gereken bütün desteği vereceğiz. Türkiye’de her yere uygun yatırımlar yapılacak ve bu bölgedeki sıkışma rahatlatılacak. Her sandıkta en az iki kişi görev alacak ve o sandıktaki insanların oyunu kazanmak için mücadele edecekler. Halka ulaşacağız. Halkla ilişkiler başkanımız bizim en önemli başkan yardımcımızdır. Her gün yeni bir insanla tanışacağız. Göreceksiniz ki biz önümüzdeki seçimlerde destan yazacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.” Karamollaoğlu’nun konuşmasının akabinde, çekilen hatıra fotoğrafının ardından kongre seçimle devam etti ve Mustafa Türel SP Gebze’nin seçilmiş ilçe başkanı oldu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum