Takıma korkak futbol oynatıyordu!

Gebzespor Başkanı Hüseyin Deniz yüzünden istifa ettiğini açıklarken çarpıcı ifadeler kullanan teknik direktör Tuncay Soyak’a cevap gecikmedi. Başkan Deniz, Soyak için “Takıma korkak futbol oynatıyordu” dedi.

Takıma korkak futbol oynatıyordu!
22 Ekim 2019 - 15:37 - Güncelleme: 22 Ekim 2019 - 16:10

Gebzespor teknik direktörlük görevinden istifa eden Tuncay Soyak’ın hakkındaki suçlamalarına cevap veren Başkan Deniz, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Deniz açıklamasında, “Tuncay Soyak’ı getirirken çok kararlıydım. Burada yarım kalan bir işi var diyordum ve kovulduğu Gebze’den ona sahip çıkmak istedim. Maalesef aynı durumu bizimle de yaşamaya başladı. Herkeste olduğu gibi bizde de maddi sıkıntıları oldu. Ama ilk önce kulübü ayağa kaldırmak istedik ve komple bir takım kurduk. Hocamızın oyunu okuyamadığından şikayetlerimiz oldu. Futbolcular yapılan antrenman programını eleştirmeye başladı. Takım 30.dakikadan sonra oyundan düşüyordu. Takım korkak futbol oynuyordu” dedi.

İSTİFAYA DAVET ETTİ
Deniz konuşmasının devamında, “Bardağı taşıran son damla kendim için şu oldu. Yalova Kadıköy maçında 2-0 mağlupken oyundan stoper çıkarıp oyuna stoper alması beni çok etkiledi ve maçı 2-1 kaybettik. Bunun üzerine kendisiyle geçen hafta Salı günü konuştum ve istifaya davet ettim. Birkaç tane yönetici arkadaş araya girdi. Dedi ki, ‘Başkanım hocayla 2-3 hafta daha devam edelim’. Ben de ‘tamam’ dedim. Fakat hoca şöyle bir diyaloga girdi. Birkaç tane yönetici arkadaşımın hocaya sahip çıkması, hocayı farklı pozisyona getirdi.

KENDİNE YAKIŞANI YAPMIŞTIR
Beni pasivize ettirdiğini ve kulübe gelmemem gibi isteklerde bulundu. Şimdi bu durumda beni suçlayıp konuşuyor. Hoca kulübü karıştırmayı, kendi başarısızlığını bize yüklemeyi denemiş. Ama insan gittiği yerden de adam gibi gitmeli, adam gibi konuşmalı. Neyse kendine yakışanı yapmıştır. Gebzespor büyük camiadır. Kimse merak etmesin en iyi hocayı yönetimimizle tespit edip takımımızın başına getireceğiz. Kimse merak etmesin, taraftarımız bize sahip çıkmaya devam etsin. Her şey Gebzespor için” dedi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cam uğur
  3 ay önce
  Tuncay soyak’ onurlu bir adamdır. İşime karışılmasın Dedi başkan masasının üzerine hangi takımı çıkaracağının listesini koyuyordu. Özellikle oğlu denizhanı oynatmak başlıca amacıydı. Çayırova maçında kadroya almadığı için hocayı göndermeyi kafasına koymuştur. BalıK baştan kokar sporcuların ve çalışanların 3 aydır paraları verilmedi. Başkan Oysa sağdan soldan ve yöneticilerden top***an paraların nerede olduğu hakkında bilgi vermekten kaçınmıştır. Kendisinin başkanlığa gelirken kaç para koyduğuda söylememektedir. Almanyadan transfer edilecen iyi bir topçuya 3 ayın sonunda artık para vermen gerekiyor söylemi geçtiğinde adama yüz lira dalga geçer gibi para verilmiştir. Bu ve buna benzer sayısız sorun bulunmaktadır.
 • Yasar
  3 ay önce
  Hadi ordan