Tan haklı çıktı, Boran istifa etti!

Cumhuriyet Halk Partisi Gebze örgütünde sular bir türlü duruluyor. CHP Gebze’de meclis üyesi ile ilçe yöneticinin rekabeti beraberinde istifa getirdi.

Tan haklı çıktı, Boran istifa etti!
10 Eylül 2019 - 15:23

Gebze Belediyesi bir önceki CHP’li meclis üyesi Dilek Tan görev sürecinde partisinin Whatsapp Grubu’nda yerel yönetimlerden sorumlu ilçe yöneticisi Şehzade Boran’ın belediye yüklü miktarda fatura kestiğini iddia etmiş ve bu söylem CHP’de gerilimi tırmandırmıştı. CHP’deki bu iç hesaplaşma o dönem medyaya da yansımış, ilçe yöneticisi Boran kendisi hakkında suçlamalarda bulunan Tan’ın CHP’den kesin ihracını talep ederek disipline sevk edilmesini istediği yazılmıştı. Nitekim CHP Gebze İlçe Örgütü Boran’ın talebiyle Tan’ı disipline sevk etmişti. Bu yılbaşından beri muallakta bulunan konu Tan’ın verdiği savunma sonrasında tamamlandı. CHP İl Disiplin Kurulu Dilek Tan’ın ihracı gerektirecek bir husus olmadığını belirterek dosyayı CHP Gebze İlçe Örgütü’ne geri gönderdi.

YARIM MİLYON ÜZERİ FATURA
Edinilen bilgilere göre; Dilek Tan’ın savunması il disiplin kurulunca haklı görüldü. Tan’ın disiplin heyetine Boran’ın AK Partili Gebze Belediyesi’ne doğrudan teminle (İhalesiz alım) yaklaşık 600 bin TL kadar kestiği fatura örneklerini sunduğu öğrenildi. İl disiplin kurulunun kararı sonrasında ise CHP’li yönetici hem yönetimden hem de partisinden istifa ettiğini duyurdu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum