Tarhan, "Açık açık deklare edilmelidir"

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’ın yapmış olduğu açıklamalara, CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan’dan cevap geldi. Tarhan, “Sayın Milletvekilimiz kimleri kast ettiğini açıklamalıdır. Terör bağlantısı olan kişiler biliniyorsa üstü kapalı değil, açık açık deklare edilmelidir” dedi.

Tarhan, "Açık açık deklare edilmelidir"
14 Haziran 2019 - 09:05

CHP Milletvekili Tarhan, Mehmet Akif Yılmaz’ın Kocaeli ve Gebze bölgesinden FETÖ ile ilişkileri bilinen isimlerin sokakta dolaşması bizi yaralıyor” açıklamasının akabinde verdiği beyanatta şunları aktardı; “Böyle bir durumda açıklamalar suç duyurusu niteliğindedir. Cumhuriyet Savcıları derhal gereğini yerine getirmeli ve soruşturma başlatmalıdır.  Bir Milletvekilimiz FETÖ terör örgütünün üyesi olduğunu bildiğim kişiler var diyorsa Yargı derhal bu konunun üzerine gitmeli ve hukuksal süreç başlatılmalıdır” açıklamasında bulundu. Tahsin Tarhan açıklamalarının devamında ise, “15 Temmuz sürecinde hep birlikte FETÖ terör örgütün nerelere nasıl sızabileceğini, engellenmezse neler olabileceğini çok acı bir şekilde tecrübe ettik. FETÖ ile mücadele ima ederek, işaret ederek yapılamaz. Sayın vekilimiz madem isimleri biliyor kimleri kast ettiğini açıklamalı ve gereğinin yapılması için konunun takipçisi olmalıdır”  ifadelerini kullandı.

TEK VÜCUT OLMALIYIZ
Tahsin Tarhan, konu hakkında son olarak, “Terör örgütlerinin her türlüsüyle yapılan mücadelede iktidar muhalefet demeden dimdik ayakta ve tek vücut olmalıyız.  Kocaeli Türkiye'nin ekonomik anlamda taşıyıcı kolonu olan bir şehirdir. Bu şehirde FETÖ’nü A’sı bile geçmemelidir. Kocaeli'nde FETÖ’ye değil sanayicinin, işçinin, öğrencinin, emekçinin sorunlarına çözüm aranmalıdır. Tüm terör örgütlerini temizlemek için ne gerekiyorsa el birliğiyle yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum