Torbalı-Yalova maçı karakolda bitti

BAL 10. Grup’ta oynanan Torbalı-Yalovaspor maçı karakolda bitti. Yalovaspor’un 4-0 kazandığı mücadelede Torbalısporlu yöneticiler gözaltına alındı.

Torbalı-Yalova maçı karakolda bitti
09 Ekim 2019 - 11:14

Devre arası öncesinde Torbalıspor’un golünü elle oynama gerekçesiyle iptal eden hakeme devre arası “Hoca orada el mi var?” diyen başkanvekili Adem Aksakallı, tribünden gözaltına alınmak istendi. Araya giren Torbalılı bir taraftarı da aynı şekilde gözaltına almak isteyen güvenlik güçleri, bu kez taraftarlarca engellenmeye çalışıldı.

TERÖRİST DEĞİL YÖNETİCİYİZ
Sene başından bu yana ceplerinden para vererek takımın yükünü çektiğini belirten Adem Aksakallı, Fatih Erkut, Onur Yalçın ve Mustafa Kuruoğlan ekip aracına bindirilmek istendi. Bunu reddedip sahanın 100 metre yakınındaki emniyet müdürlüğüne polis nezaretinde yürüyerek giden Torbalısporlu dört yönetici, polisin tutumu nedeniyle istifa ettiklerini açıkladı. Yöneticiler, “Sene başından beri harcadığımız para, çektiğimiz çile, verdiğimiz emeğe rağmen polisin bu tutumu nedeniyle istifa ediyoruz. Artık şehrimizde maç izleyemez hale geldik. Geçtiğimiz yıl başkanımız dahil onlarca taraftarımız hak mahrumiyeti aldı. Terörist değil yöneticiyiz. ‘Hakem orada el mi var?’ demek ne zamandan beri bu ülkede gözaltı gerekçesi. Torbalı Kaymakamını ve yetkilileri göreve davet ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum