TÜBİTAK'ta şok gelişme

TÜBİTAK MAM ve TÜBİTAK BİLGEM'de şok gelişme. TÜBİTAK MAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ile TÜBİTAK BİLGEM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, görevlerinden istifa etti.

TÜBİTAK'ta şok gelişme
22 Eylül 2020 - 14:10 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 14:57

Türkiye'nin iki stratejik kurumu olan ve ilçemizde faaliyetlerini sürdüren TÜBİTAK MAM ve TÜBİTAK BİLGEM'de bir son dakika gelişmesi yaşandı. Elde edilen bilgilere göre MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ve BİLGEM Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na istifalarını sundu. Kılıçaslan ve Mantar'ın istifalar ise bakanlık tarafından kabul edildi.

KILIÇASLAN KİMDİR?
1968 yılında Kocaeli’nde doğan Prof.Dr. İbrahim Kılıçaslan, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında lisans, 1993 yılında yüksek lisans programından mezun oldu. Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden 1997 yılında Doktora eğitimini bitirdi. Yüksel lisans tezini Pakistan da Shakarganj şeker fabrikasında, Doktora tezini Münih Teknik Üniversitesinde hazırladı. 2000 yılında Doçent ünvanını aldı. 2002-2004 yılları arasında Almanya da Ruhr Üniversitesinde Post-Doktorat olarak çalıştı. 2006 yılında Profesörlüğe atandı. 1990-1993 yılları arasında makine taahhüt şirketlerinde çalıştı. 1993-2014 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi'nde 12 yıl bölüm başkanı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri ve 7 yıl Senato üyeliği görevinde bulundu. Kılıçaslan, 2014 tarihinden bu yana Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. 1968 yılında Kocaeli’nde doğan Kılıçaslan, evli ve 3 çocuk babası.

MANTAR KİMDİR?
Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 1998 yılında, doktorasını ise 2003 yılında ABD College of Engineering and Computer science, Syracuse University’de tamamlayan Prof. Dr. Mantar, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Başkanlığı görevine ilave olarak Gebze Teknik Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevini de yürütüyordu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih
    4 hafta önce
    Allah her ikisinden de razı olsun , memlekete yıllarca alnı ak başı dik başarıyla hizmet ettiler .