Reklam
Reklam

TÜBİTAK'tan Sabri Emecan geçti

Gebze kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden olan ve hali hazırda Gebze Sakaryalılar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Sabri Emecan, TÜBİTAK’tan emekli oldu.

TÜBİTAK'tan Sabri Emecan geçti
18 Mart 2021 - 15:39
Dile kolay 38 yıldır TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde görev yapan Sabri Emecan, kurumdaki mesaisini noktaladı. 1983 yılında TÜBİTAK’a giren ve kurumun birçok bölümde birim sorumlulukları ile müdürlük görevinde bulunan Sabri Emecan, emekliye ayrılarak TÜBİTAK’a veda etti. TÜBİTAK’ta sevilen ve sayılan isimlerden biri olan Emecan’ın emekliye ayrılması kurum çalışanları arasında üzüntüye neden olurken, Emecan yayımladığı duygu dolu mesajında herkese teşekkür etti.

“TÜBİTAK’A MİNNETTARIM”
Emecan mesajında, "15 Şubat 1983 yılında yırtık ayakkabılarımla, yöneticilerimin karşısına esas duruşa geçerek başladığım iş hayatımı 12 Mart 2021 tarihinden itibaren emekli olmak suretiyle sonlandırıyorum. Bana, maddi manevi çok şey veren, çarkının minik bir dişlisi yapıp, siz değerli insanlar ile iş arkadaşı olmamı sağlayan, vazgeçilmez dostlar kazandıran, birbirinden değerli şahsiyetleri tanıyıp, tanışmama vesile olan kurumuma minnettarım.

O İSİMLERİ ANDI
Bu süreçte, MAM’nın ilk Başkanı, Sn. Prof. Dr. Lütfullah Ulukan ile çalışmanın onurunu,  insani değerlerde örnek alınacak şahsiyet Sn. Prof. Dr. Erdal İnönü ile yemek kuyruğunda bulunup, aynı ortamda yemek yeme bahtiyarlığını, titreyerek yürüyüp, yüzünden gülücüğü hiç eksik etmeyen değerli hocamız Sn. Ord. Prof. Dr. Cahit Arf ile aynı işyerini paylaşmanın gururunu yaşadım. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Benimle kafası uyuşan uyuşmayan iş arkadaşlarıma, takdir eden etmeyen yöneticilerime şükranlarımı arz ediyorum. Sağlık, sıhhat, huzur ve başarı her daim sizinle olsun” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mağdur
  1 hafta önce
  Bana 'istifa et git' demişti, mobbing uyguladı. Hakkımı birçok kez yedi.. Hakkımı helal etmiyorum, Allah'a havale ediyorum. Kul hakkı yemek en büyük günah..
 • Evrakçı
  2 hafta önce
  Haber değeri yok. Çok hak yedi..
 • Osman Yılmaz'lı
  3 hafta önce
  Geçse ne olur, kurum kurtuldu en sonunda, sahi Sakaryalılar Dernek binası nerede? Sanırım uzaydan yönetiyor..Yedi, içti, gitti..
 • Atsız
  4 hafta önce
  38 yıl ne üretti, hiçbişey yapmadı, ağlayarak makam mevki elde etti. Boş uzman..