TÜKOSİAD hedef belirledi; ilk 5 arasına girmek!

Tüm KOBİ Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKOSİAD) Başkanı Nurettin Arslantürk, dernek olarak hedeflerinin çok büyük olduğunu dile getirdi. Arslantürk konuşmasında Kocaeli’nden doğan yıldızın tüm Türkiye’ye yayılacağını vurguladı.

TÜKOSİAD hedef belirledi; ilk 5 arasına girmek!
06 Nisan 2019 - 12:44 - Güncelleme: 06 Nisan 2019 - 14:14

Tüm KOBİ Sanayici ve İşadamları Derneği’nin her hafta olağan üyelerine yönelik gerçekleştirdiği toplantılarına bugün de devam etti. Dernek binasında düzenlenen toplantıya TÜKOSİAD Başkanı Nurettin Arslantürk, AK Parti Kocaeli Eski İl Başkanı Mahmut Civelek ve dernek üyeleri katıldı. Gerçekleşen buluşmada ilk olarak bir konuşma yapan dernek başkanı Nurettin Arslantürk, “İş dünyasının temsilinden buradayız. 10 yıllık bir aileyiz. Bizler sizler sayesinde bugün bir aradayız. Bu ailemizi büyütmek çabası içerisindeyiz. Kocaeli’nden doğan bir yıldız Türkiye’ye yayılacak” dedi. Yapılan kısa tanışmanın ardından tekraren söz alan Aslantürk, “Gerçek ufkumuzu yakalamak için bizlere sinerji lazım. Bunun ortaya çıkacağı yerlerde böyle topluluklar. Dünyada büyük STK oluşumları var ama biz Türkiye olarak baktığımız zaman çok zayıfız. Biz bunu güçlendirmek istiyoruz. Türkiye’de etkin olan 5 STK var biz ilk etapta 6. olmaya adayız sonraki hedefimiz ilk 5 arasında girmek" diye söyledi. Arslantürk şunları kaydetti;

TÜKOSİAD Genel Başkanı Nurettin Arslantürk

"ÜRETİME DESTEK OLMALIYIZ"
Bizler iş adamıyız. Devlete, yürüyen mekanizmaya biz fikirler sunacağız. 27 Nisan’da iş dünyasını temsilen Şaban Kızıldağ bizlere bir seminer verecek. Tüm herkesi bu seminere bekliyoruz. 2 tane hocamızla sürekli burada üyelerimize eğitimler veriyoruz. Bugün buraya gelen tüm misafirlerimizin üye olmasını istiyorum. 450’ye yakın üyemiz var. Üye olan arkadaşlarımızın buradan bir şey alarak işlerine katkı sunmalarını diliyoruz. Ülkedeki tüm üretim kollarına destek olmamız lazım.

"BİZLERE DE SORUMLULUK DÜŞÜYOR"
Burası sizin için, sanayi odası, ticaret odası bizim. Çocuklarımız için geleceğimiz için yeniden başlamalıyız. Bir hocamızı kaybettik. Aileye Allah’tan rahmet diliyorum. Kendilerini de ziyaret edeceğiz. Öğretmenlerimizin daha rahat çalışabilmeleri için bizlere de sorumluluk düşüyor. Sonrasını daha nitelikli hale getirebilmemiz için bizim de taşın altına elimizi koymamız lazım. Sürekli eğitim programları yapıyoruz. Bunlara önem vermemiz gerek. Eksikliklerimizi hep beraber çözmemiz gerekir.

"KOCAELİ'NDEN DOĞAN YILDIZ"
Ülkenin ekonomisini bahane etmeden, yeniden başlayacağız ve üreteceğiz. Katma değer katacağız. Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için sorumluluklarımızın olduğunun farkına varalım. Yönetim kurulunda olan tüm arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmak için var. Gelin hep birlikte ülkemizi daha yukarıya taşıyalım. Kocaeli’nden doğan bir yıldızı hep beraber Türkiye’ye kazandıralım” cümlelerini kurdu. Soru cevap kısmının ardından Mahmut Civelek bir kapanış konuşma yaparak şunlara değindi;

İşadamı/Siyasetçi Mahmut Civelek

İşadamı Mahmut Civelek

"BİRLİKTELİKLE ÜLKEMİZ KAZANIR"
“5 sene belediye başkanlığı 4 sene de Ak Parti Kocaeli il başkanlığı yaptım. Bugün bizleri bir araya getiren başta dernek başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum. Birleşmekte fayda var. Bu sofranın etrafında birleştiğimiz gibi, üretmek için de bir araya geldiğimizde ülkemiz kazanır. TÜKOSİAD'ın Nurettin kardeşimin liderliğinde bu boşluğu dolduracağına eminim” dedi. Program çekilen aile fotoğrafıyla da sona erdi.

TÜKOSİAD kahvaltı sonrasında aile fotoğrafı çektirdi


YORUMLAR

  • 0 Yorum