"Türkiye için hayırlı işlere imza atacağız"

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından haftaya açıklanması beklenen partide kurucular kurulu üyesi olarak yer alan Gebzeli iş adamı Ömer Faruk Başaran, Yenigün Gazetesi’ne konuştu.

 "Türkiye için hayırlı işlere imza atacağız"
09 Aralık 2019 - 14:22 - Güncelleme: 09 Aralık 2019 - 14:29

Başaran Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde kurulan yeni partide yer alıyor. Kurucular kurulu listesine adını yazdıran Başaran, ilk açıklamayı Yenigün’e yaptı. Ömer Faruk Başaran, “Ahmet hocamızla birlikte yeni bir yola bismillah dedik. İnşallah Türkiye için hayırlı işlere imza atacağız. Çok ciddi bir taleple karşı karşıyayız. Şu an parti programı ve tüzükle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Ben de bu konuda aktif görevler üstlendim” dedi. Yenigün’ün Kocaeli teşkilatlanmasıyla ilgili soruya yanıt veren Başaran şunları belirtti;

“KOCAELİ’NDEN CİDDİ BİR TALEP VAR
“Kocaeli defteri henüz açılmadı. Açıkçası önce parti tüzüğü hazırlanacak. Bunun akabinde ise parti ismi ve PR’ı yapılacak ama Kocaeli’nden çok ciddi bir talep var. Çok popüler isimlerin transfer edileceğini söyleyebilirim. Kocaeli ile ilgili çalışmalar ilerleyen zamanlarda şekillenecek. Şuan önceliğimizde parti tüzüğü çalışmaları var.”

YENİ PARTİNİN ARGÜMANI ŞEFFAFLIK
Gebze Yenigün Gazetesi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda elde ettiği bilgilere göre Ahmet Davutoğlu’nun en büyük argümanı şeffaflık ve denetlenebilir olmak. Parti programı ve tüzüğe özellikle şeffaflık ilkesinin geniş bir şekilde tanımının yapılacağı öğrenildi. Davutoğlu’nun bu konu doğrultusunda çalışmaların yoğunlaşmasını ilettiği gelen bilgiler arasında.


YORUMLAR

  • 0 Yorum