Reklam
Reklam

Uluköylü'den meclis hakkında açıklama

İYİ Parti Gebze Belediyesi meclis grubunun, Mart ayı meclis toplantısında verdiği önergelerin gündeme alınmamasına İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü’den sitem geldi.

Uluköylü'den meclis hakkında açıklama
02 Mart 2021 - 18:21

Bilindiği üzere bugün yapılan Gebze Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İYİ Parti grubundan esnaflara ve Gebzeli üreticilere yönelik önerge gelmişti. İYİ Parti grubunun önerileri gündeme alınmamış ve Büyükgöz, önergelere yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Birol Elüsü ve Kayhan Özler tarafından verilen yazılı önergelerin gündeme alınmamasına İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü’den sitem geldi. Uluköylü yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Gebze Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Belediye Meclisine iki adet önerge verdik. Birinci önergemiz, kısıtlama kapsamında işyerleri kapalı olan ve saat kısıtlamasına tabi tutulan işyeri sahibi olan esnafların yaşamış oldukları ekonomik sıkıntılarına bir nebze olsun destek olmak amacıyla Gebze Belediyesi’nce 2020-2021 yıllarına ait bu esnaflara tahakkuk ettirilen her türlü vergiden muaf tutulmasına yönelikti, Sayın Zinnur Büyükgöz başkanımız yasal dayanaktan yoksun olduğundan bahisle gündeme almadı.

“GEBZE HALKINA DUYURULUR”
İkinci önergemiz, Gebze ilçemizde göz ardı edilemeyecek sayıda çiftçi vatandaşlarımızın bulunmasına rağmen ürettikleri ürünlerini satabilecekleri köylü pazarı bulunmadığı gibi, diğer yandan da yine hatırı sayılır sayıdaki hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın da yetiştirdikleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını satışını gerçekleştirecek hayvan pazarı bulunmamakta, aynı zamanda Gebze’de mezbaha da bulunmamakta, bu nedenle köylü pazarı, hayvan pazarı ve mazbaha yapılmasına yönelikti, Sayın Zinnur Büyükgöz başkanımız bu konular üzerinde çalışıyoruz, yapacağız inşallah diyerek gündeme almadı. Gebze halkına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum