Vali Aksoy, Kore Gazilerini yalnız bırakmadı

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Kocaeli ve Sakarya’da yaşayan Kore Gazilerini yemekte ağırladı. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un da katıldığı yemekte Kocaeli ve Sakaryalı gaziler, Kore’deki o günlere gittiler.

Vali Aksoy, Kore Gazilerini yalnız bırakmadı
03 Aralık 2019 - 15:55

Kocaeli ve Sakarya’da yaşayan Kore Gazileri, Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği yemekte bir araya geldi. Wellborn Otel’de düzenlenen programa Kocaeli Valisi Hüseyin  Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang, Koreliler Derneği Başkanı Park Yong Duik, Kore Gazileri Anıtlar Topluluğu Başkanı Yoon Dur Woo, Kocaeli Muharip Gaziler Dernek Başkanı Nurettin Recep Sağlık, Sakarya Muharip Gaziler Dernek Başkanvekili Hüseyin Cansız ile Kore gazileri ve aileleri katıldı.

JANG BAĞIŞTA BULUNDU
Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kore Cumhuriyeti Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan program konuşmalar ile devam etti. Konuşmaların ardından Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang, Kocaeli Muharip Gaziler Derneği’ne 1 adet televizyon ve 3 adet  akülü tekerlekli sandalye ile Sakarya Muharip Gaziler Derneği’ne ise 2 adet akülü  tekerlekli sandalye bağışında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum