Veliler duruma tepkili

Koronavirüs nedeniyle eğitimlerin online ortamda yapıldığı şu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, tüm Türkiye'de EBA destek noktaları kurdu. Kocaeli'nde kurulan destek noktaları arasında Çayırova ve Dilovası'nın yer almaması ise tepki çekti.

Veliler duruma tepkili
07 Eylül 2020 - 10:55

Bilindiği üzere, koronavirüs salgını nedeniyle öğrenciler eğitimlerine uzun bir süredir uzaktan devam ediyor. Yeni ders zili öğrencilersiz çalmış ve artan vakalarla beraber 21 Eylül'de başlanması planlanan fiziki eğitimin ise yeniden ertelenebileceği konuşuluyor. Milli Eğitim Bakanlığı, tüm Türkiye'de bir uygulama başlatarak bilgisayar ve internet erişimi yaşayan öğrenciler için EBA destek noktaları kurdu. EBA destek noktalarıyla teknolojiye erişmekte sıkıntı yaşayan öğrenciler dönüşümlü olarak bilgisayar üzerinden dersleri takip edebilecek ancak Çayırova ve Dilovası'nda EBA destek noktası kurulmaması velilerin tepkisini çekti. Özellikle internet sıkıntılarıyla sık sık gündeme gelen ve 130 bin nüfusa sahip Çayırova'da ve bununla birlikte Dilovası'nda henüz EBA destek noktasının kurulmaması, bölgedeki öğrencilerin şu süreçte eğitim konusunda sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Veliler, uzaktan eğitim destek noktalarının bir an önce Çayırova ve Dilovası'nda açılmasını istiyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorumsuz
    3 hafta önce
    Çayırova ilce mem kadar keşke deince ilçe mem de konuşulsa..okullarda ne müdür bulunuyor ne hijyen var dezenfektan yok..ilçe müdurü odasnda yerimi biri alır korkusu okul denetimi yapmıyor..say say bitmez ki..tek yaptğı mobbing..yalan iftira ile insanlara zarar verme..